Tizen OS od Samsunga nie pojawi się na Mobile World Congress

Samsung od dłuższego czasu zapowiadał premierę pierwszych urządzeń z autorskim systemem. Niestety, ze względu na potrzebę zaimplementowania wsparcia dla dwóch istotnych elementów, osoby oczekujące na Tizena będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

TIZEN 3

Jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy byli pewni, że system od Samsunga pojawi się na nadchodzących targach MWC. Patrząc na popularność Koreańskiego producenta można podejrzewać, że autorska platforma odniesie niemały sukces. Niestety, odkładanie w czasie premiery nie działa na korzyść Tizen OS. Użytkownicy Androida, coraz bardziej uzależniają się od usług giganta z Redmond, zaś Samsung pozostaje w cieniu.

Oczywiście, opisywane opóźnienie ma sensowne uzasadnienie. Producent urządzeń z linii Galaxy, chce zaimplementować do Tizena w wersji 3.0 wsparcie dla 64-bitowych procesorów oraz łączność LTE-A. Takie działania powinny zostać docenione przez przyszłych użytkowników, którzy pragną mieć system nowoczesny i potrafiący obsłużyć najnowsze standardy. Z drugiej jednak strony przekładanie premiery skutecznie zmniejsza zainteresowanie systemem.

Niestety, Samsung nie podał konkretnego terminu pokazania światu swojej platformy.

Źródło: GSMArena

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...