Używasz Galaxy Note III? Zapomnij o nieoficjalnych akcesoriach

Samsungowi w kwestii aktualizacji należą się brawa. Wsparcie topowych urządzeń jest wręcz wzorowe. Szczególnie jeśli popatrzymy na opieszałość innych producentów na polu wdrażania updatów. Niestety, wraz z KitKatem w Note III pojawił się pewien drażniący problem. Jaki?

NoteTrybMały750x300

Brak wsparcia dla nieoficjalnych akcesoriów

Na chwilę obecną jest to nieoficjalna informacja. Burza na temat owego problemu rozpoczęła się na popularnym forum XDADevelopers, gdzie użytkownicy zaczęli eksponować swoje niezadowolenie. Następnie niepochlebne wpisy pojawiły się w komentarzach na kilku innych stronach.  Nic dziwnego,  w końcu osoby, które kupiły obudowę nie oznaczoną logiem Koreańskiego producenta mają spory problem. Popularne zamienniki typu Flip Cover, były cenione za przydatną funkcję – blokowanie i wybudzanie ekranu w zależności od tego czy wyświetlacz był zakrywany wierzchnią stroną wspomnianej obudowy. Po aktualizacji Note III do Androida 4.4 ten przydatny dodatek przestał działać. Naturalnie oficjalne akcesoria Samsunga dalej radzą sobie doskonale, jednak to użytkownik powinien móc decydować z jakiego typu dodatków chce korzystać.

Według „magików” z XDA update spowodował aktywacje chipu odpowiedzialnego za weryfikację „oryginalności” podłączanych akcesoriów. Niestety, Samsung na chwilę obecną nie odniósł się oficjalnie do opisywanego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...