To urządzenie sprawdzi co tak naprawdę zawiera Twój posiłek

Jesteś uczulony na gluten? A może nie możesz pić mleka lub jeść orzechów? Te i wiele innych składników naszego jedzenia spędza sen z oczu wszystkich alergików. Na pomysł uratowania ich przez nagłym atakiem wpadło dwóch naukowców, którzy opracowali TellSpec.

tellspec

Wielu z nas nie może zjeść posiłku w restauracji, ponieważ boi się, że w menu nie zostały podane wszystkie składniki. Często także spotykamy się z napisem na opakowaniu płatków kukurydzianych lub czekolady, że może zawierać śladowe ilości mleka i orzechów. Te śladowe ilości mogą być dla kogoś śmiertelne. Co zrobić by móc zjeść sobie dobrze i nie mieć po tym żadnych problemów? Sprawdzić urządzeniem TellSpec co tak naprawdę zawiera nasz posiłek i określić, czy możemy go zjeść czy nie.

20130920173351-TellSpecs

Jak to działa?

To miniaturowy spektometr zamknięty w obudowie, która zmieści się w kieszeni. Analizuje materiały poprzez pomiar właściwości światła. Gadżet wysyła listę składników i informację na temat żywności na towarzyszącą mu aplikację w naszym smartfonie. Szybkość i dokładność to tutaj kluczowe słowa, ponieważ urządzenie wykryje nawet najmniejsze stężenie pestycydów w naszym jabłku, a my dowiemy się o tym jeszcze zanim ugryziemy owoc.

Urządzenie jest idealne dla wszystkich. Dla jednych będzie pomocą w codziennym życiu, dla innych ułatwi np. odchudzanie podając także kaloryczność każdej potrawy. Słowa „jeść aby żyć” nabierają nowego znaczenia. Pomysł wystartował na portalu Indiegogo, a urządzenie jest już dostępne w cenie 150 dolarów.

Sprawdź co mówią o TellSpec’u jego twórcy:

http://www.youtube.com/watch?v=kcNj1DknDpg

 

źródło: TellSpec (indiegogo)

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...