Tomb Raider: Definitive Edition – dziś premiera wersji na next-geny

Od dziś w sklepach dostępna jest „definitywna” edycja pierwszej części nowego Tomb Raidera – produktu przygotowanego z myślą, o użytkownikach konsol nowej generacji.

Tomb Raider: Definitive Edition to przygodowa gra akcji, która w stosunku do swojego pierwowzoru zostało mocno przebudowana. Prawdziwi fani oryginalnej serii zarzucali autorom odejście od pierwotnych założeń gry. Zamiast eksplorowania zapomnianych grobowców, piramid, czy innych rozrywek, którymi powinien zajmować się archeolog, tutaj akcja skupiła się na rozbitku, który walczy o przeżycie na pełnym niebezpieczeństw lądzie.

Główne zmiany jakie zaszły, w stosunku do wersji wydanej na PlayStation 3 oraz XboX 360 dotyczą poprawienia grafiki:

  • całkowicie nowy model graficzny Lary stworzony, aby wykorzystać moc konsol nowej generacji,
  • technologia TRESS FX zapewnia realistyczną symulację włosów,
  • przerobione shadery i oświetlenie, aby pokazać fizyczne dolegliwości Lary w czasie jej epickiej podróży, której towarzyszą błoto, pot i krew,
  • natywna rozdzielczość do 1080p zapewnia wyjątkowy poziom oprawy wizualnej w jakości high definition,
  • rozdzielczość tekstur zwiększona czterokrotnie,
  • postacie, przeciwnicy i elementy otoczenia zostały poprawione dla zwiększenia poziomu głębi i realizmu.

Oprócz efektów, którymi możemy nacieszyć oczy ostateczna edycja Tomb Raidera wzbogacona została, o: wszystkie cyfrowe dodatki do gry, elektroniczną wersję komiksu Dark Horse, mini album z grafikami firmy Brady Games, a także dokumentalny materiał wideo z developerami „Final Hours”.

– „Tomb Raider: Definitive Edition został tak nazwany, bo to edycja przygotowana specjalnie pod konsole Xbox One i PlayStation 4 (…) Nowy sprzęt wreszcie pozwala nam wyrazić oryginalną wizję gry w pełni chwały. Rozłożyliśmy ją na kawałki i przebudowali z drobiazgową szczegółowością, aby zwiększyć doznania wizualne, nie zmieniając jednocześnie nagradzanej opowieści. Rezultatem jest filmowy, żyjący świat. Nie możemy doczekać się, kiedy zarówno fani, jak i nowi gracze, doświadczą tej przebudowanej epickiej przygody”. – powiedział Scot Amos, producent wykonawczy w Crystal Dynamics.

http://www.youtube.com/watch?v=t-WSM7JnJYI

Tytuł zawitał dziś na półki sklepowe, w polskiej wersji językowej na konsole PlayStation 4 oraz w angielskiej wersji językowej na Xbox One. W rolę Lary Croft wcieliła się Karolina Gorczyca. Polska wersja językowa na Xbox One będzie dostępna w formie aktualizacji przez Internet najwcześniej w dniu polskiej premiery konsoli.

Źródło: Cenega

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...