paper750x300

Facebook zapowiada nową aplikację mobilną „Paper”

Kilka dni temu opisując odświeżoną aplikację FB dla mobilnego systemu operacyjnego Android twierdziłem, że robi wrażenie. Dalej tak uważam, lecz po zapoznaniu się z zapowiedzią Paper zadaje sobie pytanie – dlaczego oficjalny klient FB nie wygląda właśnie tak?

paper750x300

Mark Zuckerberg od dłuższego czasu zapowiadał pojawienie się nowej aplikacji. Nikt jednak nie spodziewał się ciekawego produktu zbliżonego wyglądem do flipboard.  Zasada działania jest prosta: Najciekawsze informacje ze strumienia aktywności zostaną ubrane w przyjemną da oka szatę graficzną przypominającą papierowe wydanie magazynu.

Naturalnie Paper nie otrzyma ogromu funkcji znanych z mobilnej aplikacji FB, lecz w moim odczuciu nie można uznać tego za wadę. Nowy produkt Zuckerberga ma służyć przyjemnemu, szybkiemu zapoznaniu się z zawartością newsfeed’a i w tej roli powinien sprawdzić się wyśmienicie.

http://www.youtube.com/watch?v=IhrbT9O6kW8

Nie jest to zupełnie nowy pomysł. Niestety, wcześniejszy Facebook Home nie przekonał do siebie użytkowników, głównie ze względu na skromną listę kompatybilnych smartfonów. To czy Paper okaże się trafionym pomysłem zależy w dużej mierze od jego dostępności, czyli słabego punktu FB Home.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...