Tony Hawk’s Pro Skater 5 zapowiedziany

Oficjalnie zapowiedziano Tony Hawk’s Pro Skater o numerze 5; najnowszą odsłonę najbardziej znanej gry świata o deskorolce. Trochę musieliśmy poczekać na pełnoprawną odsłonę serii.


Poprzednie występy Tony’ego w grach skończyły się na odsłonie sygnowanowanej podtytułem Shred, która została fatalnie oceniona, jednak całkiem niedawno otrzymaliśmy remake pierwszej, legendarnej części Tony Hawk’s Pro Skater, który sprzedał się znakomicie. Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że Activision planuje wskrzesić serię, a teraz dzięki materiałowi z GameInformera wiemy to na pewno. Razem z artykułem o powrocie serii z rozbijaniem się na deskorolce w roli głównej, otrzymaliśmy trochę screenów oraz pierwsze informacje na temat formy gry. Gra ma mieć starą formę, gracze będą mieli możliwość jazdy po zamkniętych skate parkach wieloma postaciami związanymi z branżą , z samym „latającym” Tony’m na czele. Tytuł wyjdzie na PS4, X1, PS3 i X360 w tym roku.

Pierwszy Tony Hawk był postrzegany jako rewolucyjna gra. Założenie, aby pozwolić graczom odwzorować w grze triki, które w rzeczywistości wykonywali tylko profesjonaliści, było zupełnie nowym elementem. Do tego doszła legendarna współpraca z samym Tony Hawkiem, który po zakończeniu produkcji gry twierdził, że zawsze marzył, aby pomóc w stworzeniu tytułu, który przeniesie esencje sportu ekstremalnego, jakim jest wyczynowa jazda na deskorolce, wprost na ekrany telewizorów i monitorów. Gra odniosła duży sukces, a Activision postanowiło kontynuować produkcje jako serię gier. Wychodząc na wszystkie dostępne konsole, w tym mobilne, cykl przez lata był sportowym blockbusterem, przy okazji umożliwiając produkcję innych gier o sportach ekstremalnych między innymi Mattowi Hoffmanowi i Dave’owi Mirra. Seria jednak powoli zaczęła zjadać swój ogon i w okolicach czwartej odsłony przeżywała ogromny zastój. Przez jakiś czas Activision postanowiło iść w stronę Jackassów i zaprezentować bardziej niegrzeczny wizerunek zmieniając nazwę na THUG; od Tony Hawk Underground. W THUG niestety jazda na deskorolce była już drugorzędnym elementem gry; twórcy postanowili otworzyć świat, dać możliwość zejścia z deskorolki graczowi i położyć nacisk na bardziej chaotyczne i dziwne misje (niezapomniana sekwencja z noszami szpitalnymi czy żarciki z kozą). Po THUG przyszła pora na American Wasteland kontynuującego odrobinę przegiętą tradycję poprzedniej części, a także na dwie fatalnie symulacje jazdy na deskorolce Ride i Shred.

Przypominamy, że remaster pierwszej części THPS jest dostępny na między innymi na konsoli Xbox360.
Źródło: GameInformer

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...