You are here
Nie zgadniecie, których Emoji używamy najczęściej artykuły News 

Nie zgadniecie, których Emoji używamy najczęściej

Konsorcjum Unicode opublikowało listę dziesięciu najczęściej używanych Emoji. Co ciekawe, wśród najpopularniejszych ikonek wykorzystywanych w komunikatorach oraz na serwisach społecznościowych przeważają te o pozytywnym „wydźwięku”. Jak widać, miłośnicy sieciowych konwersacji skupiają się na tym, co dobre.

Emoji
fot. Unicode Consortium

Emoji to nic innego jak graficzne ikonki mające na celu prezentowanie stanu emocjonalnego użytkownika tudzież jego reakcji na konkretne informacje lub materiały. Internauci rozkochali się w rzeczonej formie konwersacji. Zresztą chyba każdy z nas podczas komunikacji z bliskimi oraz znajomymi wykorzystuje emotki. Sam łapię się na tym, iż coraz częściej stosuje je w komunikacji służbowej. To nadaje moim rozmowom nieco przyjaźniejszego charaktery i pozwala skracać dystans z osobą „po drugiej stronie” ekranu.

Emoji — TOP 10

  1. ? Twarz ze łzami radości
  2. ❤️ Czerwone serce
  3. ? Uśmiechnięta twarz sercami
  4. ? Turlanie się po podłodze, śmiejąc się
  5. ? Uśmiechnięta twarz z uśmiechniętymi oczami
  6. ? Złożone ręce
  7. ? Dwa serca
  8. ? Donośnie płacząca twarz
  9. ? Pocałunek
  10. ? Kciuk w górę

Jak widzicie, aż 9 z 10 Emoji zaprezentowanych powyżej stanowią ikonki okazujące pozytywne emocje. Jedyną smutną, nie negatywną, lecz smutną emotkę jest numer 8 — płacząca twarz. Cała reszta to typowo pozytywne, wręcz radosne znaki graficzne. Co ciekawe, według danych GizchinaEmoji są wykorzystywane prawie miliard razy dziennie. Informacja ta dotyczy wyłącznie Facebooka, a co za tym idzie — szaleństwo na emotki trwa w najlepsze.

Jakie są wasze ulubione Emoji?

Źródło: Unicode Connsortium

Related posts

Leave a Comment