Transfer pracowników na linii CD Projekt RED – 11 bit studios

Studio 11 bit poszerzyło zespół, o dwie nowe osoby. Do „bitowców” dołączył Maciej Szcześnik – Lead Gameplay Designer oraz Marek Ziemak – Gameplay Producer. Obydwaj wcześniej reprezentowali studio CD Projekt RED.

Po długiej przygodzie ze studiem odpowiedzialnym za serię „Wiedźmin” otoczenie postanowili zmienić Lead Gameplay Designer – Maciej Szcześnik oraz Gameplay Producer – Marek Ziemak, ich nową przystanią okazał się zespół 11 bit studios.

Oto co mieli do powiedzenia na temat transferu obaj Panowie:

„Absolutnie cieszę się z przejścia do 11 bitów. Będę odpowiedzialny za całkowity design gry, która właśnie powstaje w mojej głowie. To kapitalne uczucie, kiedy w wyobraźni tworzę po kolei elementy świata, jego postacie, zasady nim rządzące i widzę, że pusta kartka zapełnia się moimi pomysłami, które następnie ożywają.” – powiedział Maciej, który będzie Lead Designerem jednej z nowych gier 11 bit studios.

Jestem bardzo zainteresowany sceną mniejszych, niezależnych gier już od dłuższego czasu i fascynuje mnie świeżość i kreatywność w tych grach. Nie wchodząc w szczegóły, oczekujcie od nas świetnych wiadomości gdzieś w okolicach marca.” – dodał z kolei Marek Ziemak. Jego nowa rola na ten moment nie jest jeszcze znana, ale rąbek tajemnicy będzie stopniowo uchylany wraz z pojawieniem się informacji na temat nowych projektów, które 11 bit studios ma w produkcji.

Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios dodaje: „Tworzymy gry w mniejszych zespołach, w których wkład kreatywny jest najważniejszym elementem. Mieć tych ludzi w zespole oznacza wejście 11 bit studios na kompletnie nowy poziom.”

Mamy zatem spore szanse na to, że i tak bardzo dobre produkcje studia 11 bit zyskają jeszcze na wartości.

Źródło: 11 bit studios

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...