You are here
Transport publiczny w Uber – aplikacja zaczyna się rozwijać artykuły News 

Transport publiczny w Uber – aplikacja zaczyna się rozwijać

Aplikacja, która pozwala na tańsze podróżowanie, niż za pomocą taksówki, zaczęła wprowadzać także nowe opcje do swojej oferty. Na razie dostępne one są dla mieszkańców Londynu, ale to dopiero początek. Czy transport publiczny w Uber to dobry pomysł, a może chęć odwrócenia uwagi od problemów, które spadły na firmę?

Transport publiczny w Uber

Aplikacja Uber nie miała najłatwiejszego życia w Londynie. Kiedyś już zabroniono użytkowania jej na ulicach miasta ze względu na problemy z licencjami kierowców. Potrzebna była batalia sądowa, a potem okazało się, że za wjazd do centrum Londynu kierowcy i tak muszą płacić, choć przez długi okres czasu nie musieli. Jednak wygląda na to, że Uber się nie poddaje, bo w swojej aplikacji wprowadza nowe rozwiązania. Takie, które na razie niczemu konkretnemu nie służą.

Transport publiczny w Uber

W nowej wersji aplikacji Uber pojawiła się kolejna możliwość poruszania się po mieście, ale nie związana w ogóle z samochodami. Zamawiając przejazd można teraz zobaczyć także inne środki komunikacji, takie jak metro, autobusy czy nawet promy rzeczne. Nie ma możliwości kupienia biletów za pomocą aplikacji, więc to czysto informacyjne rozwiązanie. W menu pojawiły się nawet ceny konkretnych przejazdów. Ideą Ubera jest to, żeby w przyszłości stworzyć aplikację, która zawiera w sobie wszystkie możliwe informacje na temat tego, jak poruszać się po aglomeracji miejskiej. Transport publiczny w Uber dopiero raczkuje, ale już teraz niektóre z jego gałęzi działają w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy będą więc wiedzieli, za ile odjedzie ich pociąg i czy opłaca im się na niego czekać, czy może zamówić przejazd. Podobne rozwiązania wprowadza także Google w swoich Mapach. I choć Uber nie ma z tego rozwiązania żadnych konkretnych korzyści, to może przyzwyczaić swoich użytkowników do korzystania z ich aplikacji. Jeżeli wejdzie w przyszłości we współpracę z zakładami miejskimi, to kto wie, czy przyszłość Ubera nie będzie wyglądała zupełnie inaczej, niż wygląda dziś. Jeżeli transport publiczny w Uber przyjmie się w Londynie, to niewykluczone, że taka możliwość pojawi się także w innych miastach.

Nowe smartfony, które pozwolą wam korzystać z Ubera, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Verge / Uber

Related posts

Leave a Comment