TRAXDATA DVD-M M-DISC – archiwum, które przetrwa 1000 lat!

Dane, które wytrzymają milenium? Jest, to w ogóle realne? Według testów przeprowadzonych przez producenta dane zapisane na ultra wytrzymałych płytach DVD, są w stanie przetrwać nie tylko tysiąclecia, ale i wiele dłużej.

Dzięki krakowskiej firmie Platinet, która jako pierwsza w Polsce została dystrybutorem DVD-M M-DISC – płyt DVD przeznaczonych do wieloletniej archiwizacji danych, mamy szansę osobiście się, o tym przekonać.

To co odróżnia standardowe krążki DVD od produktu marki Traxdata jest materiał wykorzystany do jego produkcji. Zamiast materiału organicznego zastosowano tutaj warstwę ceramiczną. Rozwiązanie, to zapewnia zwiększoną odporność na działanie czynników zewnętrznych w postaci: silnego światła, wilgoci czy wysokich lub niskich temperatur.

Minusem jest zastosowanie nowego standardu zapisu, który można porównać do wykuwania informacji laserem w kamieniu. W związku z czym, żeby zapisać dane na tym nośniku musimy zaopatrzyć się w specjalnie do tego przystosowaną nagrywarkę, charakteryzującą się zwiększoną mocą lasera.

Na temat nowych nośników miał coś do powiedzenia Krzysztof Potok – Prezes Platinet:

– Zaletą nośników TRAXDATA DVD-M M-DISC jest możliwość ich odczytu właściwie w każdym odtwarzaczu DVD dostępnym na rynku. Dzięki tej kompatybilności użytkownicy mogą wracać do zapisanych plików na zwykłym domowym sprzęcie, a technologia wieloletniej archiwizacji danych staje się dostępna dla wszystkich, nie tylko przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. Warto również dodać, że wytrzymałość dysków tego typu w ekstremalnych warunkach zewnętrznych potwierdzona została m.in. w testach amerykańskiego Departamentu Obrony.

Technologia płyt M-DISC opracowana została przez firmę Millenniata. W 2012 roku jej strategicznym partnerem oraz licencjonowanym producentem dysków został RITEK, właściciel marki TRAXDATA, pod którą nośniki sprzedawane są m.in. w naszym kraju.

Nośniki TRAXDATA DVD-M M-DISC o pojemności 4,7 GB nabyć można tutaj, w cenie 19,90 za sztukę.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...