True Detective: The Game – czy gry na podstawie seriali to wyłącznie skok na kasę fanów?

„Nie zabija się kury znoszącej złote jaja” – ta maksyma przyświeca wielu autorom, których projekty odniosły finansowy sukces. Nie ma się zatem czemu dziwić, jeśli hit ze srebrnego ekranu trafia na rynek elektronicznej rozrywki…

Inną kwestią pozostaje fakt czy wartość, jaką reprezentuje filmowy odpowiednik, nie przebija tego, co zaserwowali fanom twórcy gry. Na szczęście znaczna ilość produkcji na licencji seriali w rezultacie okazuje się całkiem strawna. Za przykład niech posłużą przygodówki od Telltale Games: „The Waiking Dead” czy „Game of Thrones” oraz zbierająca niezłe recenzje produkcja z uniwersum „South Park” – „Kijek Prawdy”. Do tych mniej udanych tytułów zaliczyć można wirtualne przygody cynicznego doktora z „House M.D” oraz dwie części przygód Dextera Morgana. Twórcy ostatniej z wymienionych produkcji powinni się cieszyć, iż seryjny morderca z Miami jest postacią fikcyjną. W innym wypadku mieliby zapewne problemy ze snem.

Jak dobrą albo koszmarną produkcją byłaby gra oparta o scenariusz „True Detecive” –  serialu stacji HBO zbierającego świetne recenzje nie tylko u fanów gatunku? Czy tytuł stylizowany na przygodówkę typu poin&click miałby szansę się sprawdzić? W sieci już się nad problemem zastanawiają i wstępne prace podziwiać możecie na załączonych poniżej obrazkach:

Dla wszystkich tych, którym pomysł przypadł do gustu, mamy złą wiadomości, gdyż przedstawione screeny w rzeczywistości są tylko wymysłem jednego z fanów „Detektywa”, choć istnieje możliwość, że któreś ze studiów wykupi prawa do marki i wypuści na rynek oficjalny produkt.

Bylibyście zainteresowani projektem? Który sezon lepiej nadaje się na przeniesienie do świata wirtualnej rozrywki?

Źródło: Behance.net

__________________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...