True Player Gear – czyżby wyłonił się zwycięzca gogli rzeczywistości wirtualnej?

O Oculus Rifcie słyszeliśmy już nie raz, niedawno swoją prezentacje miały gogle VR od Sony, a to jeszcze nie koniec. Do wyścigu o prym wystartowała nowa firma z projektem True Player Gear.

True Player Gear ma być alternatywą dla Project Morpheus oraz Oculus Rift. I ma spore szanse na wygraną, ponieważ współpracuje zarówno z PC, jak i z urządzeniem japońskiego koncernu.

Twórcy gogli planują zorganizować kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter. Sprzęt znany już jest od 2006 roku, kiedy to twórcy ruszyli z kampanią na GDC i E3, a w roku 2007 byli podobno też na Tokyo Game Show. W tym roku na targach E3 mamy zapoznać się z wersją demonstracyjną urządzenia.

True Player Gear wyposażone będą w ekran 1080p OLED, który zapewnić ma 90-stopniowe pole widzenia. Z innymi urządzeniami współpracować ma za pomocą wejścia HDMI i wyjścia USB. Do gogli zaimplementowano żyroskop, akcelerometr, magnetometr oraz dwie kamery 1080p.

http://www.youtube.com/watch?v=udS8NgyP2Y4

Twórcy zapowiadają wsparcie dla przynajm,niej czterech najbardziej popularnych silników graficznych: CryEngine, Havok, Unity oraz Unreal na PC, PS3, PS4, jak również Xbox One.

Więcej szczegółów o urządzeniu znajdziecie na oficjalnej stronie True Player Gear.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...