You are here
Tryb astrofotografii na starszych Pixelach dzięki cstark27 artykuły News 

Tryb astrofotografii na starszych Pixelach dzięki cstark27

Marzy się wam tryb astrofotografii? Mnie też, lecz rozwiązanie jest obecnie dostępne jedynie na smartfonach Google Pixel 4. Od czego są jednak modyfikacje? Dzięki odpowiednio zmienionej aplikacji Google Camera 7.2 wspomniany ficzer trafia na starsze Pixele.

Tryb astrofotografii
fot. Google

Aplikacja Google Camera 7.2 z modyfikacjami od cstark27pozwala korzystać na starszych Pixelach z „ekskluzywnych” nowości dostępnych w najnowszych Pixelach 4. Chodzi o tryb astrofotografii oraz Super Res Zoom. Aby sprawdzić nowość, wystarczy uruchomić plik instalacyjny na swoim urządzeniu.

Tryb astrofotografii oraz Super Res Zoom dla kilkuletnich smartfonów

Nie mogę powiedzieć, aby nowe Pixele były szczególnie udane. Lista wad jest długa, a tłumaczenie Google wydaje się wręcz śmieszne. Niemniej, w najnowszych smartfonach rzeczonej serii pojawiło się kilka naprawdę przyjemnych dodatków. Nie są to ficzery, z których użytkownik będzie korzystał często, jednak zrobiły one na mnie ogromne wrażenie. Mam tutaj na myśli dwa tryby aparatu fotograficznego, które zawstydzają konkurencję. 

https://www.youtube.com/watch?v=f27SJOBm4sY

Pierwszy to tak zwany Super Res Zoom, drugi — tryb astrofotografii, który pozwala na wykonywanie ujęć gwiazd w scenerii nocnej. Okazuje się jednak, że obydwu nowości można używać także w starszych smartfonach Pixel. Wystarczy zainstalować specjalną modyfikację aplikacji Google Camera 7.2 dostępną pod TYM adresem. Cały wątek dotyczący modyfikacji umieszczono na forum XDA Developers. Tam też można zadawać pytania dotyczące wszelkich wątpliwości pojawiających się w związku z instalacją aplikacji.

Rozwiązanie zostało przetestowane na smartfonie Google Pixel 2 XL i wygląda na to, że działa również w przypadku starszych urządzeń. Efekty uzyskane za pomocą wspomnianych wcześniej trybów robią wrażenie i szczerze żałuję, że nie mam pod ręką żadnego Pixela, aby móc wypróbować tytułowy MOD. Przed jego instalacją musicie wiedzieć jedno — aplikacja może nie działać idealnie. Mniejsze lub większe problemy oraz błędy „są wpisane” w nieoficjalne oprogramowanie.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment