You are here
iPhone 5 bez tej aktualizacji stanie się bezużyteczny. Lepiej ją zainstaluj! artykuły News 

iPhone 5 bez tej aktualizacji stanie się bezużyteczny. Lepiej ją zainstaluj!

Użytkownicy smartfonów iPhone 5 otrzymali lub otrzymają w najbliższym czasie powiadomienie o konieczności zaktualizowania systemu iOS do wersji 10.3.4. Tę należy wykonać do 3 listopada. W przeciwnym razie urządzenie zostanie odcięte od sieci, dosłownie.

iPhone 5
fot. Pxhere

Rzadko zdarza się, aby producent smartfona martwił się o użytkowników urządzeń, które trafiły na rynek siedem lat wcześniej. Apple jest w tym względzie wyjątkiem. Ba, firma postanowiła przypomnieć o aktualizacji oprogramowania dla modelu iPhone 5. Dlaczego koncern decyduje się na monit o konieczności wykonania upgrade’u? Wszystko rozbija się o dostęp do usług oraz szeroko pojętego internetu.

iPhone 5 może stracić dostęp do internetu

Wszystko zaczęło się od GPS. Tak, wbrew pozorom to właśnie lokalizacja może mieć kluczowy wpływ na dostęp do sieciinternet. System ten wykorzystywany jest w wielu usługach, a jako że Apple wdraża aktualnie zmiany w ustawieniach czasu związanych z modułem lokalizacyjnym, pojawienie się problemu było jedynie kwestią czasu. W przypadku nowszych urządzeń nie ma to większego znaczenia, ale użytkownicy smartfonów iPhone 5 mogą stracić dostęp do sieci. Mogą, choć nie muszą.

Firma zdecydowała się bowiem przypomnieć o aktualizacji oprogramowania wspomnianego siedmiolatka. iOS 10.3.4, bo tak nazwano update, łata wspomniany błąd i pozwala korzystać z pełni możliwości tego konkretnego smartfona. Jeśli używacie „piątki”, musicie uaktualnić oprogramowanie do 3 listopada. Wtedy też sprzęt może zostać odcięty od sieci, czego z pewnością chcielibyście uniknąć.

Według Apple tylko 9% smartfonów iPhone 5 pracuje pod kontrolą starszej wersji oprogramowania.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment