You are here
Tryb Incognito trafia na Map Google Aplikacje artykuły mobile News 

Tryb Incognito trafia na Map Google

Na blogu Google pojawiła się interesująca notatka odnosząca się do kwestii bezpieczeństwa i prywatności użytkowników smartfonów. Znajdziemy w niej wpis, z którego wynika, iż usługa Mapy wzbogaca się właśnie o nową funkcję znaną z innych aplikacji giganta. Chodzi o Tryb Incognito.

Tryb incognito
fot. Pixabay

Czasami nie chcemy, aby przeglądarka zapamiętywała nasze aktywności i nie mam tutaj na myśli wyłącznie wizyt na stronach, o których opowiadają nam koledzy. Każdy ma prawo do odrobiny prywatności i tę samą prywatność chcielibyśmy przełożyć również inne aktywności w usługach Google. Tak się składa, że rzeczona możliwość jest już wdrażana do Google Maps.

Tryb Incognito w Mapach Google

Możliwość przeglądania sieci w Trybie Incognito pojawiła się w przeglądarce Chrome jeszcze w 2018 roku, czyli 11 lat temu. Teraz po przeszło dekadzie funkcja trafi do Map Google. Aktywacja opcji będzie bajecznie prosta. Wystarczy udać się do menu widocznego po stuknięciu w swoje zdjęcie profilowe. Wygodniej się nie da. Po uruchomieniu Incognito aplikacja nie będzie zapisywać naszych aktywności, lokalizacji oraz wyszukiwań. Oznacza to, że rzeczone informacje nie zostaną wykorzystane w celu personalizacji treści reklamowych.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z jednej istotnej kwestii. Tytułowa funkcja nie zapewni nam prawdziwej prywatności i nie łudźcie się co do tego, że jest inaczej. Dostawcy internetowy, przestępcy, czy stróże prawa w dalszym ciągu mogą otrzymać komplet danych, które jako takie są przechowywane innych miejscach. Niemniej, istnieje opisywanej funkcji, uważam za rzecz pozytywną. 

Tryb trafi do użytkowników Androida w najbliższych tygodniach. Niestety, osoby korzystające ze smartfonów Apple muszą poczekać na swoją kolej. Google nie deklaruje terminów, ale obstawiam, że różnica w debiucie pomiędzy platformami nie będzie znacząca.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment