Tryb incognito

Tryb Incognito trafia na Map Google

Na blogu Google pojawiła się interesująca notatka odnosząca się do kwestii bezpieczeństwa i prywatności użytkowników smartfonów. Znajdziemy w niej wpis, z którego wynika, iż usługa Mapy wzbogaca się właśnie o nową funkcję znaną z innych aplikacji giganta. Chodzi o Tryb Incognito.

Tryb incognito
fot. Pixabay

Czasami nie chcemy, aby przeglądarka zapamiętywała nasze aktywności i nie mam tutaj na myśli wyłącznie wizyt na stronach, o których opowiadają nam koledzy. Każdy ma prawo do odrobiny prywatności i tę samą prywatność chcielibyśmy przełożyć również inne aktywności w usługach Google. Tak się składa, że rzeczona możliwość jest już wdrażana do Google Maps.

Tryb Incognito w Mapach Google

Możliwość przeglądania sieci w Trybie Incognito pojawiła się w przeglądarce Chrome jeszcze w 2018 roku, czyli 11 lat temu. Teraz po przeszło dekadzie funkcja trafi do Map Google. Aktywacja opcji będzie bajecznie prosta. Wystarczy udać się do menu widocznego po stuknięciu w swoje zdjęcie profilowe. Wygodniej się nie da. Po uruchomieniu Incognito aplikacja nie będzie zapisywać naszych aktywności, lokalizacji oraz wyszukiwań. Oznacza to, że rzeczone informacje nie zostaną wykorzystane w celu personalizacji treści reklamowych.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z jednej istotnej kwestii. Tytułowa funkcja nie zapewni nam prawdziwej prywatności i nie łudźcie się co do tego, że jest inaczej. Dostawcy internetowy, przestępcy, czy stróże prawa w dalszym ciągu mogą otrzymać komplet danych, które jako takie są przechowywane innych miejscach. Niemniej, istnieje opisywanej funkcji, uważam za rzecz pozytywną. 

Tryb trafi do użytkowników Androida w najbliższych tygodniach. Niestety, osoby korzystające ze smartfonów Apple muszą poczekać na swoją kolej. Google nie deklaruje terminów, ale obstawiam, że różnica w debiucie pomiędzy platformami nie będzie znacząca.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...