Tryb portretowy

Tryb portretowy na Instagramie. Z efektu rozmycia skorzystają wszyscy

Instagram puchnie od nowości, które do aplikacji wdrażane są masowo. Przesyt dodatków może irytować, zwłaszcza że większość z nich nie wnosi istotnej wartości do programu. Są jednak wyjątki i jeśli analiza kodu programu, potwierdzi się w realnych działaniach Zuckerberga, niedługo do Insta zawita tryb portretowy.

Tryb portretowy

Tryb portretowy to w zasadzie funkcja aparatu smartfona, która pozwala uzyskać zdjęcie z rozmyciem tła. Do niedawna, aby uzyskać bokeh, należało skorzystać z lustrzanki lub bezlusterkowca z jasnym obiektywem. Dziś wszystko robi za nas smartfon i inteligentna automatyka. Niestety, nie każdy użytkownik smartfona może ot tak wykonać zdjęcie portretowe.

Na początku jedynymi smartfonami obsługującymi pełny tryb portretowy, były urządzenia z dwoma obiektywami głównymi. Wykrycie krawędzi i odseparowanie tematu zdjęcia od tła było efektywniejsze przy zastosowaniu dwóch optyk. Niemniej, producenci poradzili sobie również z implementacją rozwiązania na jednoobiektywowym aparacie smartfona. Są to jednak dopiero początki i większość urządzeń z pojedynczym aparatem może o rzeczonej funkcji zapomnieć. Mówimy nawet o iPhone’ach 7 oraz 8. W tunelu pojawiło się na szczęście światełko.

Tryb portretowy zmierza do aplikacji InstagramTryb portretowy

Jeden z czytelników serwisu Techcrunch postanowił dobrać się do pliku instalacyjnego APK aplikacji Instagram w najświeższej wersji. Po analizie stwierdził obecność narzędzi, które w przyszłości, jak sądzę — niedalekiej, pozwolą na implementację funkcji tryb portretowy.

Twórcy aplikacji nie odnieśli się jeszcze do sprawy, ale nie powinno dziwić to nikogo. Podejrzewam, że rozwiązanie jest dopiero we wczesnej fazie testowej i nie ma jeszcze pewności co do tego, czy faktycznie wyląduje ono w stabilnej wersji programu.

W całej sprawie najważniejsze jest to, że tryb portretowy będzie narzędziem globalnym i niezależnym od aktualnie używanego smartfona. Nawet tańsze słuchawki z Androidem wyposażone w pojedynczy aparat będą mogły współpracować z opisywanym trybem. Czekamy!

Z aplikacji Instagram możecie korzystać na Samsungu Galaxy A8 dostępnym w naszym sklepie internetowym.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...