Turing Phone – pierwszy bajeczny smartfon z obudową z ciekłego metalu

Na rynek powoli wkracza nowa moda. Metalowe i szklane obudowy, choć dopiero od niedawna panuje szał na nie, już niedługo nie będą trendy. To ciekły metal ma królować.

Turing Phone jest pierwszym smartfonem korzystającym z tego typu bajeru i trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie czysto estetycznie prezentuje się bardzo dobrze. Prawdziwą jednak zaletą obudowy zrobionej z ciekłego metalu jest bardzo duża odporność tego typu konstrukcji na wszelkie wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne itp., ponadto pozwala ona na łatwe nadawanie nietypowych kształtów. W przypadku Turing Phone’a jako materiał wyjściowy został wykorzystany stop miedzi, niklu, srebrna i aluminium. Warto może ponadto nadmienić, że telefon ma być wodoodporny (do 9 m, będzie posiadał odpowiedni certyfikat).  Producentem tej ciekawej elektronicznej „zabawki” jest mało znana firma Turing Robotic Industries.

Niestety nie powala specyfikacja techniczna nowiuteńkiego smartfona. Za jego rdzeń służy procesor Snapdragon 801 i posiada on 3 GB pamięci operacyjnej, do tego akumulator 3000 mAh.  Posiada moduł Wi-Fi 802.11 ac i bluetooth 4.0. Wyświetlacz jest 5,5-calowy i ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. 2 aparaty – tylny o rozdzielczości 13 MP i przedni o rozdzielczości 8 MP. Standardowy dla tej klasy staje się już czytnik odcisków palców i w tym przypadku nie jest inaczej. Jako system operacyjny posłuży mu Google Android 5.0 Lollipop. Jak za takie parametry zaskoczyć was może cena – chyba jest ona podyktowana w dużej mierze faktem użycia ciekłego metalu, niemniej wydaje się „odrobinę” przesadzona: za wersję z 16 GB pamięci w dniu premiery trzeba będzie zapłacić 610 $, za 64 GB – 740 $, a 128 GB 870 $, innymi słowy sporo. Jak uważacie – warto?

Źródło: Phone Arena.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...