Twórcy Half-Life zainteresowali się wirtualną rzeczywistością

Valve także opracowało hełm VR. Jednak jeśli jesteście zainteresowani jego zakupem, jestem zmuszony Was rozczarować. Hełm nie trafi do oficjalnej dystrybucji.

Nie tak dawno pisaliśmy o okularach VR od Sony, a okazuje się, że twórcy Half-Life czy serii Portal również opracowali urządzenie do wirtualnej rzeczywistości. Jak przyznaje jeden z pracowników Iridium Studios, który miał okazję przymierzyć sprzęt Valve, w ich siedzibie w Seattle prototyp bije na głowę deweloperską wersję Oculus Rifta.

Największymi zaletami hełmu firmy z Seattle jest: wysoka rozdzielczość (1080p), praktycznie niezauważalne czasy opóźnienia (około 25 ms), jak i znakomita jakość obrazu – twórcy wyeliminowali migotanie obrazu, niską jasność oraz jedną z większych wad gogli wirtualnej rzeczywistości, a mianowicie smużenie. Jeśli chodzi o minusy to można się przyczepić, że urządzenie nie jest bezprzewodowe, ale właśnie może dzięki temu twórcy uzyskali tak niskie opóźnienia. Działanie sprzętu prezentowane jest na piętnastu demach technologicznych, gdyż Valve nie posiada własnych gier do testowania.

Wszystkich, tych których zainteresowaliśmy twórczością firmy Valve muszę zmartwić, gdyż urządzenie nie trafi na półki sklepowe. Twórcy wykorzystują je do testowania nowych rozwiązań, które w przyszłości zastosują w swojej platformie – Steam.

Pozostaje nam czekać, aż urządzenia innych koncernów staną w szranki z goglami Oculus Rift.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...