IMGN.PRO oraz platforma finasowania społeczniościowego – Wspieram.to nawiązują współpracę

Partnerstwo pomiędzy serwisem Wspieram.to oraz IMGN.PRO ma odbywać się na wielu płaszczyznach. Największy nacisk położony jednak zostanie, jak nie trudno zgadnąć na gry. Celem współpracy jest pomoc oraz stworzenie przyjaznego środowiska dla rodzimych twórców gier niezależnych.

Zgodnie z postanowieniami porozumienia niezależni deweloperzy, którzy zdecydują się na umieszczenie projektu na platformie, oprócz szansy sfinansowania swojego pomysłu, otrzymają również pełne wsparcie biznesowe.

„Nasza współpraca z Wspieram.to ma dla nas dość osobisty wymiar – podejmujemy się tego zadania, ponieważ mocno wierzymy w potencjał polskiej sceny niezależnej. Chcemy pomóc naszym rodzimym twórcom zaistnieć nie tylko na lokalnym podwórku, ale także umożliwić im przebicie się do szerszego nurtu” – tak porozumienie z platformą Wspieram.to komentuje Bartosz Moskała z IMGN.PRO.

Rozbudowana globalna sieć dystrybucji, którą dysponuje IMGN.PRO, stanie się teraz dostępna dla autorów najciekawszych konceptów. Dzięki temu zdolni twórcy otrzymają możliwość przebicia się i zaistnienia na rynkach, do których dostęp był utrudniony dla stawiających swoje pierwsze kroki w tworzeniu gier.

IMGN.PRO ma także pomagać w technicznych aspektach związanych z prowadzeniem kampanii finansowania społecznościowego, takich jak organizacja nagród dla wspierających.

Swoje „trzy grosze”, dotyczące współpracy z IMGN.PRO dorzucił Kamil Rogulski ze Wspieram.to„Od lutego 2013 staramy się pomóc polskiej scenie gier niezależnych w finansowaniu, a także promocji swoich produktów – używając do tego wszelkich dostępnych narzędzi. Wierzymy, że dzięki współpracy z IMGN.PRO jesteśmy w stanie dostarczyć  tego najważniejszego – jakim jest jest wydanie i dystrybucja finalnych wersji gier. Rok temu o takim narzędziu na projektodawców i współpracy mogliśmy tylko pomarzyć. Jesteśmy pewnie, że Franko 2 będzie wzorowym przykładem i dowodem naszego partnerstwa.”

Pilotażowym projektem, nad którym IMGN.PRO objęło pieczę, o czym już wcześniej pisaliśmy, jest Franko 2 – kontynuacja kultowej bijatyki, wydanej w 1994 roku.

Osobny akapit należy poświęcić samemu serwisowi Wspieram.to. Jest to polski odpowiednik Kickstarter’a, czyli platformy finansowania społecznościowego. Wspieram.to powstała w 2013 roku w Szczecinie. Celem serwisu jest umożliwienie finasowania umieszczonych tam projektów, za pośrednictwem wpłat dokonywanych przez społeczność, która w zamian za swoje wsparcie, otrzymuje ustalone wcześniej nagrody.

Więcej informacji znajdziecie w linkach poniżej:

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...