eSIM

Tylko tysiąc osób aktywowało eSIM w Orange

Patrząc na to, ile osób aktywowało eSIM w Orange, śmiem twierdzić, że powolne wdrażanie do Polski usług przez Apple, jest jak najbardziej uzasadnione. Tysiąc aktywacji pierwszych wirtualnych kart SIM na naszym rynku to wynik niski. Zdecydowanie za niski.

eSIM

Operator komórkowy Orange Polska pochwalił się wynikiem 1000 aktywacji kart eSIM w pierwszym tygodniu działania usługi. Przeglądając nagłówki artykułów, traktujących o wspomnianej informacji, czuję zażenowanie. Rozumiem, że powinniśmy cieszyć się polskim awansem technologicznym i dostępnością, jakby nie patrzyć, przyszłościowego rozwiązania. Rozumiem to, że Orange chce się pochwalić wynikiem, bo pochwalić się zwyczajnie wypada. Nie rozumiem za to, jak można traktować tysiąc pojedynczych aktów aktywacji za wynik pozytywny. To przecież porażka, przynajmniej w ujęciu siedmiodniowym.

eSIM w Orange po tygodniu

Szerzej o wirtualnych kartach SIM w Polsce możecie przeczytać w artykule mojego redakcyjnego kolegi Bartosza. Nie będę więc wyjaśniał, na czym polega działanie rozwiązania oraz procesu, dzięki któremu technologia została wdrożona w Polsce. Zamiast tego skupię się na wyniku, mizernym wyniki odnoszącym się do pierwszego tygodnia działania eSIM.

To dopiero początek i jestem więcej niż pewny, że przyszłe miesiące pokażą, że Polacy polubili nowość. Dziś nie wygląda to niestety najlepiej, ale warto w tym miejscu pamiętać o jednej ważnej kwestii. Tytułowa technologia działa jedynie na smartfonach iPhone XR, XS oraz XS Max. Jak wiemy, ceny sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie są wysokie, a co za tym idzie — w Polsce kupujemy ich mniej niż w innych krajach. Krótki czas pobytu na rynku odpowiednich modułów jest jedną z najistotniejszych wypadkowych wspomnianego wcześniej kiepskiego wyniku.

Reasumując, nie warto dobijać Orange za jedyne 1000 aktywacji kart eSIM, lecz chwalenie operatora również nie ma większego sensu. Jeszcze nie teraz. Z technologii możecie korzystać na smartfonach kupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Orange

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...