usbc 750x300 1

UCB-C od Sony

USB typu C to stosunkowo młody wynalazek, który zdążył już zadomowić się w większości nowych sprzętów. Właśnie pojawia się kolejny. Tym razem stajnia Sony pokazuje swojego pendrive’a w odświeżonej odsłonie.

 
usbc 750x300 1
Wprawdzie zanim przyzwyczaimy się na stałe do USB-C i zapomnimy o wysłużonych złączach, minie jeszcze sporo czasu, to już dziś warto rozejrzeć się za nowinkami wyposażonymi właśnie w ten typ. Wszak niemal każdy z nowszych smartfonów, laptopów czy notebooków korzysta już z dobrodziejstw USB-C i tylko kwestią czasu jest całkowita dominacja standardu.
W zeszłym roku z obozu Sony docierały niezbyt dobre wieści odnośnie USB-C. Otóż nie planowano inwestowania w złącze, a tym samym miało się ono nie pojawiać w smartfonach producenta. Jednak po tym, co właśnie pokazano, być może w niedługim czasie ulegnie to zmianie. Do tej pory próżno szukać UCB-C w portfolio Sony. Przynajmniej do dziś, bo do sprzedaży trafia wyposażony w USB 3.1.1  pendrive.
 
usbc 750x300 2
Nośniki z serii CA1 umożliwiają zapis danych do 64 GB i, co ciekawe, pozwalają korzystać nie tylko ze złącza C, ale także z A. W obu przypadkach, odczyt odbywa się z tą samą prędkością (do 130 MB/s). Pendrive pojawi się w trzech wariantach – 16, 32 oraz wspomniane już 64 GB. Nie uświadczymy między sprzętami żadnych różnic wizualnych. Wszystkie wykonano z należytą starannością i wyglądają dość nowocześnie. Zadbano także o bezpieczeństwo i do pendrive’a dołączany zostaje silikonowa obwoluta.
Pamięć o nazwie USM-CA1 współpracowała będzie z praktycznie wszystkimi sprzętami wyposażonymi w złącze USB-C i działającymi na platformach Windows, Macintosh, Android czy iOS. Niestety nie znamy jeszcze ceny. Czy fakt, że pojawiło się urządzenie z USB-C w portfolio Sony oznacza, że doczekamy się w końcu smartfonów z tym rozwiązaniem? Miejmy nadzieję, że tak.
Źródło: Sony
Fot: jw.
__________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...