wynikiSam 750x300 1

Samsung liczy zyski w bilionach

Samsung pochwalił się właśnie swoimi wynikami za ostatni kwartał. I choć mogą one przyprawić o zawrót głowy, producent z pewną niepewnością spogląda w przyszłość.

 
wynikiSam 750x300 1
Mimo dość dobrych wyników za cały 2015 rok, Samsung może mieć niemałe problemy z uzyskaniem podobnego rezultatu w 2016. Dlaczego? Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Pierwszym jest malejący popyt na sprzęty z rynku IT, który jest wynikiem problemów gospodarczych. Te niestety dotknęły chyba każdy z możliwych segmentów rynku, a w branży komputerowej przełożyło się to na dość spore spadki sprzedaży (szczególnie pamięci DRAM i paneli LCD). Również wahania kursu nie pomogły Samsungowi w podreperowaniu swojej sytuacji finansowej.
Choć wstęp nie brzmi zachęcająco, koreański producent zakończy 2015 rok z przychodami na poziomie 200,65 bilionów KRW (won koreański) i zyskiem operacyjnym 26,41 bilionów KRW. Natomiast za ostatni, czwarty kwartał 2015 roku, Samsung zanotował skonsolidowane przychody w wysokości 53,32 bilionów KRW oraz 6,14 bilionów KRW zysku operacyjnego. Liczby robią ogromne wrażenie (bilion KRW to około 830 miliardów dolarów), ale Samsung nie zamierza odpuścić.
 
wynikiSam 750x300 2
Producent w bieżącym roku stawia na innowacje. W dużej mierze związane to będzie z Internetem Rzeczy (IoT – Internet of Things), a głównie rozwijaniem segmentów Inteligentnego Domu (Smart Home) oraz Inteligentnych Technologii Medycznych (Smart Health) i całego ekosystemu wokoło. Zyskają również ekrany wykonane w technologii OLED, a w planach są prace nad wyświetlaczami przezroczystymi, lustrzanymi, samochodowymi oraz urządzeniami wirtualnej rzeczywistości (VR).
Jeżeli chodzi o segment urządzeń mobilnych, Samsung patrzy ostrożnie w przyszłość. Popyt na smartfony i tablety powoli spada, ale producent liczy, że seria Galaxy A zmieni ten trend. Szczególnie, że w 2015 firmie dużo pomogła stabilna sprzedaż Galaxy Tab A oraz Tab S2. Wprawdzie Samsung przodował w ilości wypuszczonych w świat smartfonów (14% wzrost w porównaniu do 2014 roku), to wyniki nie były aż tak oszałamiające (skonsolidowane przychody kwartalne 25,00 bln KRW i zysk operacyjny 2,23 bln KRW). Nie dziwne więc, że producent dość ostrożnie podchodzi do prognoz na ten rok.
Źródło: Samsung
Fot: jw.
___________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...