You are here
Samsung liczy zyski w bilionach News 

Samsung liczy zyski w bilionach

Samsung pochwalił się właśnie swoimi wynikami za ostatni kwartał. I choć mogą one przyprawić o zawrót głowy, producent z pewną niepewnością spogląda w przyszłość.

 
wynikiSam 750x300 1
Mimo dość dobrych wyników za cały 2015 rok, Samsung może mieć niemałe problemy z uzyskaniem podobnego rezultatu w 2016. Dlaczego? Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Pierwszym jest malejący popyt na sprzęty z rynku IT, który jest wynikiem problemów gospodarczych. Te niestety dotknęły chyba każdy z możliwych segmentów rynku, a w branży komputerowej przełożyło się to na dość spore spadki sprzedaży (szczególnie pamięci DRAM i paneli LCD). Również wahania kursu nie pomogły Samsungowi w podreperowaniu swojej sytuacji finansowej.
Choć wstęp nie brzmi zachęcająco, koreański producent zakończy 2015 rok z przychodami na poziomie 200,65 bilionów KRW (won koreański) i zyskiem operacyjnym 26,41 bilionów KRW. Natomiast za ostatni, czwarty kwartał 2015 roku, Samsung zanotował skonsolidowane przychody w wysokości 53,32 bilionów KRW oraz 6,14 bilionów KRW zysku operacyjnego. Liczby robią ogromne wrażenie (bilion KRW to około 830 miliardów dolarów), ale Samsung nie zamierza odpuścić.
 
wynikiSam 750x300 2
Producent w bieżącym roku stawia na innowacje. W dużej mierze związane to będzie z Internetem Rzeczy (IoT – Internet of Things), a głównie rozwijaniem segmentów Inteligentnego Domu (Smart Home) oraz Inteligentnych Technologii Medycznych (Smart Health) i całego ekosystemu wokoło. Zyskają również ekrany wykonane w technologii OLED, a w planach są prace nad wyświetlaczami przezroczystymi, lustrzanymi, samochodowymi oraz urządzeniami wirtualnej rzeczywistości (VR).
Jeżeli chodzi o segment urządzeń mobilnych, Samsung patrzy ostrożnie w przyszłość. Popyt na smartfony i tablety powoli spada, ale producent liczy, że seria Galaxy A zmieni ten trend. Szczególnie, że w 2015 firmie dużo pomogła stabilna sprzedaż Galaxy Tab A oraz Tab S2. Wprawdzie Samsung przodował w ilości wypuszczonych w świat smartfonów (14% wzrost w porównaniu do 2014 roku), to wyniki nie były aż tak oszałamiające (skonsolidowane przychody kwartalne 25,00 bln KRW i zysk operacyjny 2,23 bln KRW). Nie dziwne więc, że producent dość ostrożnie podchodzi do prognoz na ten rok.
Źródło: Samsung
Fot: jw.
___________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment