You are here
Ulefone Armor Flip – niezniszczalny telefon z klapką? artykuły News 

Ulefone Armor Flip – niezniszczalny telefon z klapką?

Istnieją telefony, które służyć mają jednemu – temu, by móc z nich dzwonić i wysyłać wiadomości nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Nie ważne jest wtedy, czy urządzenie ma niesamowity aparat lub wyjątkowy ekran, ważne jest to, żeby zwyczajnie działało. I przykładem takiego sprzętu będzie Ulefone Armor Flip, czyli pierwszy telefon z klapką, który będzie bardzo, ale to bardzo trudno zniszczyć.

Ulefone Armor Flip
Ulefone Armor Flip

Znacie firmę CAT? Zapewne większości może się ona kojarzyć ze sprzętem budowlanym czy ubraniami roboczymi. I to bardzo dobre skojarzenie, ale sama firma ma też w swojej ofercie telefony, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Stworzone z myślą o tym, żeby nic im się nie stało na placu budowy i żeby nawet najgorsze warunki pogodowe nie wyłączyły ich z użycia. Takie powiązanie pomiędzy firmą, a produktem jest niemal doskonałe. Co więc zamierza zrobić Ulefone, który znany jest raczej ze sprzętów przeznaczonych dla zwykłego, szarego użytkownika?

Ulefone Armor Flip

Ostatnio firma zaprezentowała model Ulefone Note 7P, który był doskonałym przykładem na to, że smartfony mogą być tanie, a jednocześnie wyglądać całkiem przyzwoicie. Oczywiście model miał pewne mankamenty, a przynajmniej nam niektóre jego cechy rzuciły się w oczy, ale mimo wszystko jest to całkiem interesująca alternatywa dla osób poszukujących czegoś ładnego i taniego. Trochę dziwi więc nas to, że Ulefone dalej nie odpuszcza tematu smartfonów, które mają być niezniszczalne. Producent ma już w swojej ofercie kilka takich modeli, które spełniają swoje zadanie i w sumie nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby wypuścił kolejny. Tylko dlaczego jest on z… klapką?

Tak, Ulefone Armor Flip ma być pierwszym tego typu telefonem, gdzie wykorzystany jest mechanizm klapki. Coś, co przed kilkoma (kilkunastoma?) laty było szczytem techniki, dziś jest jedynie miłym wspomnieniem. W dobie, gdzie najważniejszy jest ekran oraz wygoda pracy, tylko nieliczne firmy decydują się na to, żeby wypuszczać tego typu urządzenia na rynek. Okazuje się, że Ulefone jest właśnie taką firmą i trzeba przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda. Sam telefon z klapką zajmuje znacznie mniej miejsca, niż zwykły smartfon, a przynajmniej jeżeli chodzi o jego wysokość, bo grubość jest tutaj znacznie większa. Jednak w przypadku upadku sprzętu na ziemię, prawdopodobieństwo zniszczenia jest znacznie mniejsze.

Co potrafi Ulefone Armor Flip?

Ulefone Armor Flip ma być wyjątkowo odporny na uderzenia oraz upadki, co w tego typu sprzętach jest przecież podstawą. To jednak nie wszystko, co firma ma do zaoferowania ze swoim nowym sprzętem. Telefon ma przyznane normy IP68 oraz IP69K, co oznacza, że jest odporny na piasek oraz kurz. Dodatkowo będzie w stanie przeżyć trzydziesto minutową kąpiel na głębokości do półtora metra. Jeżeli wiec planujmy piesze wycieczki w górach, a Ulefone Armor Flip wyląduje nam w strumieniu, to po jego wyłowieniu, wszystko powinno być z nim w porządku.

Urządzenie ma możliwość włożenia dwóch kart SIM lub też jedno miejsce ze slotu przeznaczyć można na kartę microSD (maksymalnie do 32 GB). Na pokładzie znalazło się także radio FM oraz złącze miniJack 3.5 mm. Telefon ma dwa wyświetlacze, a ich przekątne wynoszą 2.4 oraz 1.4 cala. Procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek 6261A, więc nie ma się co oszukiwać, że sprzęt potrafił będzie bardzo dużo. Za to może wytrzymać bardzo długo, bo jego akumulator ma pojemność aż 12000 mAh. Oznacza to, że w trybie oczekiwania, wytrzyma aż 13 dni. Na pokładzie znalazł się dedykowany przycisk SOS oraz aparat z matrycą 1.3 Mpix.

Dla kogo taki telefon?

Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale nie znamy jeszcze jego ceny. Ciekawe jest natomiast to, że ma obsługiwać język polski, więc bez trudu będziemy mogli się nim posługiwać w kraju nad Wisłą. Tego typu sprzęty na pewno przydadzą się na wyjazdach w góry czy trudno dostępne obszary. Mogą także przydać się osobom starszym czy dzieciom, bo są łatwe w obsłudze, a dodatkowo naprawdę ciężko je uszkodzić. O sukcesie zapewne zadecyduje cena Ulefone Armor Flip, ale już teraz można powiedzieć, że jest to sprzęt wyjątkowy.

Odporne smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Ulefone Armor Flip / GizmoChina / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment