umizero 750x300 1

UMI Zero 2 i już nie jest tak pięknie

UMI stało się małym fenomenem w branży technologicznej. Firma, która produkty sprzedaje głównie w Chinach, szokuje całą resztę świata swoimi cenami. Jednak w przypadku UMI Zero 2 nie wygląda to już tak ciekawie.

 
umizero 750x300 1
Smartfony od UMI nie są może innowacyjne, ale z całą pewnością przyciągają nowych klientów. Wszystko dlatego, że producent potrafi doskonale łączyć ze sobą funkcje podpatrzone u konkurencji. Tak było w przypadku UMI Iron Pro, gdzie zadbano o bezpieczeństwo użytkownika, dając mu jednocześnie skaner tęczówki oraz czytnik linii papilarnych i schodząc z ceny poniżej 200 dolarów.
UMI Zero 2 również zapowiadało się jako słuchawka, która z innowacjami niewiele będzie miała wspólnego. W pierwszych zapowiedziach producent uchylił rąbka tajemnicy i pokazał render smartfona, a na nim widoczny drugi ekran. I podobnie jak w przypadku YotaPhone 2, miał on być wykonany w technologii E-Ink. UMI Zero 2 wyglądał wtedy na niedopracowanego i topornego, a teraz wiemy już dlaczego.
 
umizero 750x300 2
Wraz z ujawnieniem specyfikacji Zero 2 okazało się, że smartfona pozbawiono drugiego ekranu. Żadnych wyjaśnień ze strony UMI, dlaczego tak się stało, raczej nie otrzymamy. Być może technologia przerosła producenta, bał się kosztów lub zwyczajnie uznał, że projekt jest zbyt podobny do YotaPhone. Zamiast tego Zero 2 wygląda jak dziecko Samsunga Note 5 oraz LG G4. To już nie jest inspirowanie się, a typowa zrzynka. Wybrano więc drogę po linii najmniejszego oporu.
Producent stara się więc nadrobić czymś innym. I tutaj trzeba mu przyznać, że mocno się postarał. UMI Zero 2 ma ekran Super AMOLED o przekątnej 5,2 cala, co przełożyło się na rozdzielczość 1440×2560 px. Co ciekawe, wyświetlacz produkuje Samsung. Procesor to dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X20, wspierają go 4 GB RAM, a użytkownik na dane dostaje aż 64 GB.
Ile ma kosztować UMI Zero 2? Tym razem trochę więcej, bo około 300 dolarów. Patrząc na specyfikację, to cały czas wyjątkowo atrakcyjna oferta. Smartfon do sprzedaży trafić ma dopiero w drugim kwartale przyszłego roku, ale coś czujemy, że to nie ostatnia niespodzianka ze strony UMI.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
_____________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...