Pink Light Slide

Umiesz rozpoznać kobietę w ciąży? W Korei Południowej przyjdą ci z pomocą Beacony

W środkach komunikacji miejskiej, zwłaszcza podczas godzin szczytu, możemy mieć czasem problem z rozróżnieniem kobiety ciężarnej od osoby cierpiącej na nadwagę. W Korei Południowej, aby nie narażać pasażerów na podobne dylematy, wprowadzono właśnie innowacyjny system o nazwie „Pink Light”.

Pink Light Slide

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż pomylenie osoby otyłej z kobietą w ciąży może kogoś nieopatrznie urazić. Nierzadko jednak w metrze czy autobusie trudno na pierwszy rzut oka rozróżnić od siebie takowych pasażerów, zwłaszcza gdy podróżujemy w godzinach szczytu. Z problemem tym zdecydowała się zmierzyć Korea Południowa. W jednej z linii metra wprowadzony został pilotażowy program o nazwie
„Pink Light”. System ów złożony jest z dwóch elementów. Pierwszy zainstalowany jest w pociągu i składa się z odbiornika sygnału oraz powiadomienia świetlnego zapalającego się na różowo. Druga to z kolei niewielki beacon, który kobieta w błogosławionym stanie może odebrać w wybranych punktach w mieście, by później nosić go ze sobą np. przyczepiając urządzenie do torebki. Dość ważną informacją z perspektywy konsumenta jest to, iż producent wyposażył urządzenie w wytrzymały akumulator, który może pracować na jednym ładowaniu do sześciu miesięcy.

Patent polega na tym, iż w momencie, gdy kobieta z beaconem wejdzie do wagonu metra, odbiornik rozpozna ją jaką osobę w ciąży i podświetli się, sygnalizując w ten sposób pozostałym współpasażerom, iż mogą ustąpić miejsca bez narażenia się na przykrą wpadkę. Jeśli inicjatywa zyska uznanie społeczeństwa, program „Pink Light” poszerzony zostanie o kolejne środki komunikacji miejskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=CxpjfnOTLzs

Myślicie, że podobna inicjatywa miałaby szanse powodzenia w naszym kraju?

Źródło: Ubergizmo.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...