You are here
CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy pod marką Klabater News 

CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy pod marką Klabater

Firma „CDP.pl” – wydawca oraz dystrybutor gier z ponad dwudziestoletnim stażem ujawniła, iż zamierza wejść na globalny rynek jako wydawca produkcji niezależnych. W tym celu do życia powołany został specjalny oddział o nazwie „Klabater”.

Klabater Slide

Ledwo co firma „Techland” ogłosiła swoje plany podbicia globalnego rynku wydawniczego pod marką „Techland Publishing”, a tymczasem na konferencji, która miała miejsce podczas weekendowej imprezy „Pixel Heaven 2016” dowiedzieliśmy się, iż podobne zakusy ma polski dystrybutor „CDP.pl”. Specjalnie utworzony, w tym celu oddział ma funkcjonować pod nazwą „Klabater” i rocznie wprowadzać na rynek do dziewięciu nowych produkcji niezależnych. Jak informuje Michał Gębicki, prezes „Klabatera”:

W żeglarskich opowieściach Klabater to przyjazny duch albo skrzat, opiekun statku. Gdy trzeba, załata dziurę w kadłubie, a swoją latarenką oświetla drogę nawet w czasie najgorszych sztormów. Dla pracujących z nami twórców jesteśmy właśnie takim dobrym duchem, z którym zawsze dobija się do bezpiecznej przystani.

Nowopowstała firma będzie odpowiadała za wydawanie polskich gier niezależnych na światowym rynku. Według aktualnych danych w naszym kraju istnieje ponad 300 studiów deweloperskich. Olbrzymia część z nich to młodzi, utalentowani twórcy, których głowy pełne są świeżych, nowatorskich pomysłów. Co prawda priorytetem „Klabatera” ma być promocja rodzimych projektów, jednak przedsiębiorstwo nie wyklucza współpracy z zagranicznymi deweloperami.

Klabater Screen

Oczywiście nie wykluczamy możliwości współpracy z twórcami spoza naszego kraju – zaznacza Michał Gembicki. – Każdą propozycję będziemy rozpatrywać osobno, ale promocja polskich gier zawsze będzie naszym nadrzędnym celem. Już od dawna angażujemy się w rozwój rodzimego rynku, a możliwość pomocy mniejszym od nas twórcom to dla nas wielki przywilej – dodaje.

„Klabater” ma oferować pełen pakiet wydawniczy, przez co należy rozumieć zarówno wsparcie finansowe uzależnione od potrzeb oraz wszystko inne, co dotyczy powstającej gry: PR i marketing na globalną skalę, obecność na targach oraz wydarzeniach branżowych, produkcja materiałów promocyjnych, lokalizacja czy samo wydanie tytułu na wszystkich liczących się platformach dystrybucji cyfrowej oraz w wersji pudełkowej.

„Klabater” to nasz wewnętrzny startup, ale stoi za nim cały nasz zespół. Mamy na koncie ponad 20 lat doświadczenia, które oferujemy pracującym z nami twórcom. Wszystko po to, by mogli skupić się na tym, co najprzyjemniejsze – robieniu gier. My bierzemy na siebie całą resztę – kontynuuje Gembicki.

Klabater Screen 2

Z komunikatu podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o pierwszych czterech produkcjach, które mają być dołączone do portfolio „Klabatera”:

  • „Alice VR” – gra gliwickiego „Carbon Studio” to eksploracyjna produkcji sci-fi inspirowana przygodami „Alicji w Krainie Czarów”, stworzona z myślą o urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości;

  • „Regalia: Of Men and Monarchs” – warszawskiego studia „Pixelated Milk” to z kolei pełen humoru, rozbudowany tytuł RPG inspirowany japońskimi grami tego typu;

  • „Symmetry” – projekt bielskiej ekipy „Sleepless Clinic” jest artystyczną produkcją o rozbitkach starających się przetrwać na opuszczonej, mroźnej planecie;

  • „The Last Journey” – za powstanie gry eksploracyjnej, w której wcielamy się w dowódcę statku kosmicznego przemierzającego wszechświat, w celu odnalezienia nowego domu dla ocalałych ze zniszczonej w wojnie nuklearnej Ziemi także odpowiada studio „Sleepless Clinic”.

W okresie najbliższych kilku lat „Klabater” zamierza wypuścić 3-4 duże tytuły rocznie oraz 4-5 mniejszych produkcji. Zarząd uważa, iż w przyszłości przynajmniej jedna trzecia przychodów spółki pochodzić ma z globalnej działalności.

Klabater Screen 1

Jeśli pracujecie w branży gamedevu oraz potrzebujecie pomocy, zachęcam do wypełnienia formularza, który znajdziecie na stronie internetowej firmy. Przypominam, iż zgłoszenia przyjmowane są niezależnie od etapu, na którym znajduje się dany tytuł. Jednym słowem produkcja nie musi być ukończona w stu procentach, a wystarczy sam pomysł na daną grę.

Źródło: CDP.pl

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment