Uncharted 4: Kres Złodzieja – prawie 3 miliony sprzedanych kopii

Studio „Naughty Dog” ujawniło wyniki sprzedaży „Uncharted 4”. Najnowsze przygody Nathana Drake’a w ciągu pierwszego tygodnia rozeszły się w nakładzie przekraczającym 2,7 miliona egzemplarzy, czym „Uncharted 4: Kres Złodzieja ustanowił w USA rekord dla najlepiej sprzedającej się gry „first party” na „PlayStation 4”.

Uncharted 4 slide

Czwarta odsłona „Uncharted”, jednej z najbardziej oczekiwanych gier na konsolę „PlayStation 4”, zadebiutowała na rynku 10 maja. Wszyscy oczekiwali, że produkcja okaże się hitem sprzedaży, i wiecie co? Nie zawiedli się! „Uncharted 4: Kres Złodzieja” w pierwszym tygodniu sprzedało się w nakładzie ponad 2,7 miliona egzemplarzy. Liczba ta uwzględnia zarówno nośniki fizyczne, jak i kopie nabyte poprzez dystrybucję cyfrową do 16 maja. Pewne przesłanki na temat tego, czy gra studia „Naughty Dog” okaże się finansowym sukcesem, zdradzały lokalne rynki. O tym, jakie wyniki sprzedaży tytuł osiągnął w Wielkiej Brytanii, pisałem tutaj. Teraz sam developer postanowił przekazać społeczności graczy dobre nowiny.

Uncharted 4 Screen 1

Przed premierą czwartej części sprzedaż całego cyklu przekroczyła 28 milionów egzemplarzy, co teraz daje wynik około 31 milionów. Biorąc pod uwagę, że marka jest exclusivem na najnowszą konsolę „Sony” powyższe liczby przyprawić mogą o zawrót głowy.

Na ręce „Naughty Dog” składamy wielkie gratulacje za niesamowite osiągnięcie – pisze Asad Qizilbash, menedżer ds. marketingu w „Sony Computer Entertainment of America”.

Sukces gry jest potwierdzeniem kalibru zespołu „Naughty Dog” i ich niezachwianego przywiązania do ich fanów – dodaje Qizilbash.

Uncharted 4 Screen

Pytanie brzmi czy jakość najnowszych przygód Nathana Drake’a rekompensuje ilość tak ogromnej gotówki wyciągniętej z portfeli fanów serii. Na portalu „Metacritic” gra uzyskała 93 punkty na 100 możliwych od krytyków branżowych oraz 7.8 na przeszło 4 000 pozytywnych opinii od graczy. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż nie zostaliśmy nabici w butelkę. Na samą myśl o „Kresie Złodzieja” nie jednemu miłośnikowi Drake’a w oku zakręciła się łezka, ponieważ „Uncharted 4” ma być zwieńczeniem cyklu. Czy „Naughty Dog” ugnie się pod ciężarem zer na koncie?

http://www.youtube.com/watch?v=hh5HV4iic1Y

Z naszą opinią na temat „Uncharted 4” zapoznacie się pod tym adresem.

Źródło: Sony

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...