Uniwersalne aplikacje

Uniwersalne aplikacje i jeden sklep dla iOS i macOS

Apple zamierza stworzyć jeden sklep, w którym będzie można znaleźć uniwersalne aplikacje dla systemów macOS oraz iOS. Zmianę docenią nie tylko użytkownicy platform Apple. Unifikacja to błogosławieństwo dla deweloperów.

Uniwersalne aplikacje
fot. Pxhere

Kiedy regularnie, choć głównie zawodowo, korzystałem jeszcze z systemów Windows, doceniałem możliwość pobrania aplikacji dla komputera i tabletu (wcześniej nawet smartfona) z jednego sklepu. To świetne rozwiązanie. Podobne zdanie prezentuje w kwestii tak zwanych uniwersalnych aplikacji. Niestety, wykorzystywana przeze mnie platforma Apple nie obsługuje podobnego rozwiązania, ale ekipa Tima Cooka zamierza to naprawić.

Uniwersalne aplikacje Apple

Bloomberg opublikował raport, w którym odnosi się do najbliższej przyszłości Apple, w której sadownicy mają pomóc tworzyć deweloperom uniwersalne aplikacje dla macOS oraz iOS. Działania mają zostać podjęte w ciągu kilku tygodni, ale to dopiero początek krucjaty, której finałem ma być zastąpienie oddzielnych sklepów dla poszczególnych platform — jednym miejscem. Cały proces, który będzie przebiegał etapami, zostanie sfinalizowany do 2021 roku.

Dla nas użytkowników oznacza to większą wygodę i dostępność rozwiązań. Aplikacja dla macOS będzie zbliżona wyglądem do tej z iOS. Skalowanie to w tym konkretnym przypadku błogosławieństwo. Ze zmian ucieszą się także deweloperzy, którzy będą pisali jeden kod z logiką, dostosowując jedynie interfejs do rodzaju ekranu. To znacząco skróci proces tworzenia aplikacji i zachęci do publikowania większej ich liczby.

Jeśli nosicie się z zamiarem nabycia urządzeń marki Apple, koniecznie odwiedźcie Vipelektrogadzet, w którym znajdziecie bogate portfolio sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....