You are here
Facebook śledzi twoją lokalizację? W końcu możesz mu tego zakazać Aplikacje artykuły mobile News 

Facebook śledzi twoją lokalizację? W końcu możesz mu tego zakazać

Facebook dla platformy Android to istny szpieg, który zapisuje waszą lokalizację, nawet w momencie, kiedy aplikacja działa w tle. W zasadzie — zapisywał, gdyż Paul McDonald z FB poinformował o zmianach dających użytkownikom większą kontrolę nad wykorzystywaniem lokalizacji.

Facebook
fot. Facebook

Zuckerberg nie ma ostatnio dobrej prasy i nie sposób się temu dziwić. Afery związane z nieodpowiednią ochroną danych użytkowników zrobiły tutaj swoje. Dodatkowym problemem jest kwestia śledzenia lokalizacji userów, kiedy program działa w tle, a tak właśnie działa to na smartfonach z Androidem.

Użytkownicy muszą zgodzić się na pełne udostępnienie lokalizacji lub permanentny zakaz. Oznacza to dwie opcje — możliwość korzystania z pełnej możliwości aplikacji albo męczenie się z ograniczeniami. Teraz, za sprawą aktualizacji apki dla Androida ma to ulec zmianie. Smartfony z Zielonym Robotem otrzymają większą kontrolę nad ustawieniami lokalizacji.

Facebook użyje twojej lokalizacji wtedy, kiedy mu na to pozwolisz

Facebook
fot. Facebook

Ficzer jest od dawna dostępny na platformie iOS, ale dopiero teraz trafia na Androida. Teoretycznie jest to tylko drobne usprawnienie, którym większość użytkowników nie będzie zaprzątać sobie głowy, ale zapewniam, że warto zatrzymać się na chwilę przy tytułowej funkcji. Krótka konfiguracja zapewni nam względny spokój w kwestii zbyt daleko idącego śledzenia przez serwis Facebook.

Zmiana ma trafić do wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem niemal natychmiast. Nauczony doświadczeniem wiem, że wysyłka nowości może zająć firmie nawet kilkanaście dni.

Źródło: Facebook Newsroom

Related posts

Leave a Comment