samsun-office9

Urządzenia Samsunga z oprogramowaniem Microsoftu

Na nowych smartfonach Samsunga, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, udostępnionych będzie kilka aplikacji pakietu Mobile Office. Koreański producent nawiązał współpracę z Microsoftem, czego efektem ma być poszerzenie portfolio urządzeń z preinstalowanym oprogramowaniem Office’a.

samsun-office9

Aktualnie nowe S-ki w standardzie mają mieć do dyspozycji OneNote, OneDrive i Skype’a. Posiadacze nowych smartfonów dostaną również około 115 GB pamięci w chmurze i to za darmo na 2 lata! Jest to bardzo dobra wiadomość dla przyszłych posiadaczy tych urządzeń. Samsung planuje udostępnić aplikacje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive i Skype na wybranych tabletach. Nie znamy jednak specyfikacji urządzeń, które dostąpią tego przywileju.

Kooperacja dwóch gigantów przyniesie też korzyści dla klientów biznesowych. Firmy, które zakupiły urządzenia za pomocą „businnes-to-businnes”, otrzymają dostęp do trzech wersji Offica 365, Business, Business Premium oraz Enterprise. Za bezpieczeństwo użytkowników biznesowych będzie odpowiedzialne rozwiązanie, Knox.

Samsung wraz z Microsoftem mają szanse na pozyskanie klientów. Część użytkowników wykorzystuje swoje urządzenia bardzo intensywnie. Smartfony czy tablety nie są tylko gadżetami czy zabawkami, a pełnoprawnymi narzędziami pracy.   Połączenie jednych z lepszych podzespołów na rynku i bardzo funkcjonalnego oprogramowania sprawia, że te urządzenia mogą zagościć w wielu firmach.

Microsoft ostatnimi czasy szuka klientów, gdzie tylko może. Chce rozpowszechnić swoje produkty, aby stały się jak najbardziej popularne, oferując przy tym wiele udogodnień dla użytkowników. Samsung bardzo mądrze zrobił, wchodząc w tę „spółkę”. Zdaje sobie sprawę, jak wielka jest rzesza osób pracujących na urządzanych przenośnych z systemem Android, a zarazem jak wielu z nich korzysta z pakietu Office na komputerach. Osobiście cieszę się, że doszło do takiej współpracy. Na celowniku są klienci biznesowi, zobaczymy, jak dalej będzie się rozwijała ta współpraca.

 

źródło: androidcentral

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...