PonyExpres1

Tradycyjne przelewy? Dobre sobie, płatność za pomocą Gmaila to jest COŚ…

Serwis ReCode donosi o pracach Google związanych z wprowadzeniem nowej metody płatności, dzięki której uregulujemy rachunki bezpośrednio z poziomu poczty Gmail. Szybko, wygodnie i bezproblemowo? To się okaże.

PonyExpres1

Należycie do grona osób, które zdecydowały się „podpiąć” swoje karty debetowe tudzież kredytowe do usługi płatności Google Wallet? Świetnie, prawdopodobnie jeszcze w tym roku skorzystacie z możliwości opłacenia rachunków wysłanych na Gmaila właśnie za pomocą poczty. Pozwoli na to Pony Express – nowy produkt giganta z Mountain View, nad którym ten pracuje już od pewnego czasu.

Niestety wspomniana usługa pojawi się (albo i nie) u pierwszych użytkowników dopiero pod koniec roku i co istotne, szczerze wątpię, aby była ona dostępna od razu na terenie naszego pięknego kraju. Cóż, mieszkamy, gdzie mieszkamy. Polska to nie USA, ani nawet zachodnia Europa, a co za tym idzie pewne usługi docierają do nas z mniejszym lub większym opóźnieniem. Musimy to zaakceptować.

Myślę jednak, że w tym wypadku jest na co czekać, choć mam pewne obawy co do bezpieczeństwa wspomnianej metody płatności. Zakładając jednak, że Google stanie na wysokości zadania i odpowiednio „obwaruje” usługę, powinniśmy czuć się bezpieczni.

PonyExpress3

Sama idea stojąca za Pony Express, czyli uproszczenie do granic możliwości czynności opłacania rachunków do mnie przemawia i jestem pewny, że kiedy tylko nadarzy się okazja do przetestowania tytułowej opcji – chętnie z niej skorzystam.

Warto wspomnieć również o pewnego rodzaju integracji PE z Inbox by Gmail czy Google Now, której efektem mogą być dodatkowe powiadomienia o terminie płatności poszczególnych zobowiązań. Koniec w wymówkami typu – zapomniałem. Dodatkowo cała poczta zawierająca rachunki zostanie zebrana w specjalnym katalogu, dzięki czemu korespondencja nie zaginie pośród mniej istotnych maili.

Jeśli podobnie jak mnie zainteresował was Pony Express, musicie uzbroić się w cierpliwość, ale powtarzam – WARTO.

Źródło: ReCode

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...