Usługa PlayStation Now trafia na telewizory Smart od Samsunga

Rozpoczęcie nowego roku sprzyja noworocznym postanowieniem. Takowym okazać się może zakup nowego urządzenia.

Jeśli zaplanowaliście sobie kupno nowego telewizora i jesteście także zapalonymi graczami, powinniście przyjrzeć się uważniej najnowszym propozycjom koncernu Samsung. Koreańczycy w swoich urządzeniach Smart TV zaimplementowali bowiem usługę PlayStation Now, która umożliwia dostęp do biblioteki gier z PS3 i to bez konieczności posiadania samej konsoli.

Mechanizm prezentuje się następująco. Wybrana przez nas gra uruchamiana jest w tzw. „chmurze”, a nasz telewizor wyświetla efekt obliczeń wykonywanych przez sprzęt oddalony od nas o setki kilometrów.  Produkcje we wspomnianej usłudze wypożyczyć możemy na określony czas (od paru godzin do nawet kilku miesięcy) lub wykupić dostęp do całej biblioteki. Na razie pograć można w zaledwie kilka tytułów z Konsoli PS3, lecz w planach pojawić się mają też tytuły z najnowszego dziecka Sony – PlayStation 4.

W pierwszej kolejności PlayStation Now  otrzymają mieszkańcy USA i Kanady, a ma to nastąpić w pierwszej połowie bieżącego roku..

Cieszy fakt, iż aplikacja Sony pojawia się na urządzeniach konkurencyjnych producentów. Być może zwiastuje to zmierzch konsol, które w przyszłości okażą się dla nas zupełnie zbędne?

Źródło: Moviepilot.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...