You are here
Microsoft Office na tablety z Androidem – tym razem (prawie)  dla wszystkich Aplikacje 

Microsoft Office na tablety z Androidem – tym razem (prawie) dla wszystkich

Użytkownicy Androida, którzy załapali się na zamknięte testy pakietu biurowego giganta z Redmond, już wcześniej mogli sprawdzić jak ten sprawuje się w codziennych zastosowaniach. Reszta musiała cierpliwie czekać. Taka sytuacja utrzymywała się aż do wczoraj, kiedy to Microsoft postanowił udostępnić otwartą, choć wciąż testową, wersję wspomnianego oprogramowania w Google Play.

microsoft-office-365-logo

 

Word, PowerPoint oraz Excel – wszystkie najważniejsze elementy pakietu wylądowały w sklepie z aplikacjami na platformę Android. To świetna wiadomość dla posiadaczy tabletów,  które od teraz staną się jeszcze lepszym narzędziem pracy. Wszystko za sprawą wspomnianego oprogramowania.

1

Google posiada co prawda własny pakiet biurowy, z którego sam z powodzeniem korzystam, jednak dla większości osób jest to produkt nie do końca zrozumiały. Nic nie wskazuje na to, żeby osoby o konserwatywnym podejściu do tego typu aplikacji nagle przerzuciły się na rozwiązania wyszukiwarkowego giganta. Dlatego też fakt pojawienia się Microsoft Office w Google Play niezmiernie cieszy.

2

Jak już wspomniałem, aplikacje przeznaczone są na tablety z Androidem, a co za tym idzie, z funkcjonalności pakietu nie skorzystają posiadacze smartfonów, nawet tych większych. Możliwość instalacji Worda, Excela oraz PowerPointa pojawi się jednie na urządzeniach, których przekątna ekranów mieści się w przedziale 7-10 cali. Poza tym powinny pracować pod kontrolą systemu nie starszego niż 4.4 KitKat.

Do pełnego działania (tworzenie, edycja) konieczne będzie założenie konta w usłudze Microsoftu. Zapewne większość z was posiada już takowe, więc nie powinno to stanowić problemu. Jeśli jednak nie mieliście wcześniej potrzeby go zakładać, możecie zrobić to bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Każdy z wymienionych wcześniej programów posiada naprawdę spore możliwości, zbliżone do tych z desktopowej wersji pakietu. Na ocenę, jak „mobilne biuro” Microsoftu radzi sobie w codziennym użytkowaniu, jest jednak za wcześnie. Jeśli nie zraża was fakt obcowania z nieukończonym jeszcze produktem, gorąco zachęcam was do odwiedzenia Google Play i pobrania Worda, Excela oraz  PowerPointa.

Źródło: Microsoft, Google Play.

Related posts

Leave a Comment