You are here
Uwaga na kabel USB typu C od OnePlus News 

Uwaga na kabel USB typu C od OnePlus

O szybkim ładowaniu zrobiło się ostatnio głośno, dzięki odkryciu Huawei. Wiadomo, że ta technologia ma teraz duże znaczenie, a wielu producentów rozwija ją na własną rękę. Kabel USB typu C wraz z ładowarką, którą dostajemy od firmy OnePlus do OnePlus Two, nie są przeznaczone dla innych smartfonów.

oneplus

Zawsze trzeba odpowiednio dopierać kabel USB oraz ładowarkę do swojego telefonu, bowiem ma to wpływ na kondycję baterii. Jeden z inżynierów Google przyjrzał się urządzeniu służącemu do ładowania, dostarczanemu przez firmę OnePlus. O swoich odkryciach napisał na serwisie społecznościom Google+. Pan Benson Leung sprawdził działanie kabla z nowymi telefonami serii Nexus, jak i  z Chromebookiem Pixel. Stwierdził on bowiem, że korzystając z testowanego kabla USB typu C, można uszkodzić swoje smartfony, które wspierają technologię szybkiego ładowania. Dzieje się tak, bowiem zastosowano w nich niezgodne ze standardami oporniki. Co ważniejsze, sam flagowiec, jakim jest OnePlus Two, nie wspiera technologii szybkiego ładowania i tylko dlatego awarie go nie dotyczą. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że telefon miał mieć funkcję Quick Charge, jednak po odkryciu problemu, producent zrezygnował z tego rozwiązania. Wytykano OnePlus Two brak tak istotnej technologii, ale teraz już wiemy, dlaczego z niej zrezygnowano.

Cała sytuacja może negatywnie odbić się na firmie. Na szczęście jeszcze niewiele urządzeń posiada USB typu C. Co nie zmienia faktu, że wysoce prawdopodobne jest, iż sprawa będzie miała miejsce w sądzie, ponieważ istnieją normy, które obowiązują wszystkich producentów i ci powinni się do nich stosować. Potencjalny klient nie musi mieć aż tak dużej wiedzy na temat ładowania telefonu i przez przypadek mógłby zepsuć swój smartfon. 

 
źródło: phonearena
 
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment