yubikey750x300

YubiKey 4 – skuteczne zabezpieczenie komputera jeszcze nigdy nie było tak proste

Yubico, firma powołana do życia w 2007 roku, zaprezentowała wczoraj najnowszą linię swoich produktów – YubiKey czwartej generacji. Te, za sprawą prostoty użytkowania, zrobiły na mnie ogromne wrażenie…

yubikey750x300

Gadżet to swojego rodzaju klucz USB, który pozwala na wprowadzenie wcześniej zdefiniowanego hasła, składającego się z długiego ciągu znaków. Wszystko odbywa się po umieszczeniu urządzenia w gnieździe USB i naciśnięciu przycisku (dotykowego). Prosto, szybko, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Sprzęt występuje w dwóch wariantach – Standard oraz Nano. Jak nietrudno zgadnąć, jedyną różnicą jest tutaj rozmiar (foto). Poza tym obydwie wersje zachowują się identycznie. Co ciekawe, do ich działania nie jest konieczne instalowanie dodatkowych sterowników czy aplikacji, gdyż sprzęt jest rozpoznawany przez komputery jako klawiatura HID. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie.

 yubikey320x320

Wprowadzanie klucza działa w każdym miejscu, gdzie niezbędne jest podawanie haseł – przeglądarki, aplikacje czy logowanie do komputera. Miłym dodatkiem jest kompatybilność z LastPass. Czegoż chcieć więcej?

Urządzenie jest na tyle proste w obsłudze, iż z czystym sumieniem mogę polecić je nie tylko firmom, lecz również użytkownikom domowym, dla których bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Sam jestem fanem tego typu rozwiązań, gdyż czasami znana wszystkim weryfikacja dwuetapowa okazuje się niewystarczająca do zapewnienia naszym danym „spokoju”.

Obywa warianty urządzenia są dostępne na stronie producenta i kosztują odpowiednio 40$ za wersję Standard oraz 50$ za opcję Nano. Myślę, że są to kwoty akceptowalne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, jak kosztowna może okazać się strata cennych danych.

Źródło: Informacja Prasowa Yubico.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....