You are here
Użytkownicy Androida odbiorą wiadomości na komputerze. Google po latach dogania Apple artykuły News 

Użytkownicy Androida odbiorą wiadomości na komputerze. Google po latach dogania Apple

Aplikacja Wiadomości, która służy użytkownikom Androida do odbierania i wysyłania SMS-ów, trafia do przeglądarki. Oznacza to, że obsługa korespondencji będzie możliwa również na komputerach, a nie jak to miało miejsce wcześniej, wyłącznie na smartfonach.

Wiadomości

Jako użytkownik komputera oraz smartfona z logo nadgryzionego jabłka na obudowie niemal zapomniałem o braku synchronizacji SMS-ów pomiędzy komputerami i smartfonami z Androidem. W przypadku macOS oraz iOS wiadomości możemy odbierać i wysyłać z dowolnego urządzenia spiętego w ramach konta iCloud. To wygoda, której brak odczuwałem, korzystając wcześniej z Windowsa i Androida. Google najwyraźniej dostrzegło problem i postanowiło działać. Efekty są już w zasadzie widoczne.

Wiadomości SMS w przeglądarce

Jeśli korzystacie na codzień z Androida, z pewnością kojarzycie aplikację Wiadomości, za pomocą której odbieracie oraz wysyłacie SMS-y. Google postanowił udostępnić ją za pośrednictwem przeglądarki internetowej, tworząc tym samym coś na kształt synchronizacji.

W celu skorzystania z nowości należy udać się pod TEN adres oraz zeskanować widoczny kod QR smartfonem. To wszystko, przynajmniej w teorii. Okazuje się, że synchronizacja działa jedynie z aplikacją Wiadomości oznaczoną numeracją 3.3.043. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze rzeczonej aktualizacji, musicie uzbroić się w cierpliwość.

SMS-y w przeglądarce — potrzebne czy nie?

Jeśli spędzacie przed komputerem znaczną część dnia, rozwiązanie w postaci obsługi SMS-ów w przeglądarce będzie dla was zbawieniem. Oszczędność czasu, wygoda oraz mniejszy drenaż baterii smartfona to główne zalety rozwiązania.

Sam przywykłem już do takiego, a nie innego modelu obsługi SMS-ów, przez co na wiadomości na smartfonie odpisuję jedynie, w chwilach, w których nie mam pod ręką komputera. Czy tak będzie w waszym przypadku? Przekonajcie się.

Źródło: MSPoweruser, messeges.android

Related posts

Leave a Comment