Wiadomości

Użytkownicy Androida odbiorą wiadomości na komputerze. Google po latach dogania Apple

Aplikacja Wiadomości, która służy użytkownikom Androida do odbierania i wysyłania SMS-ów, trafia do przeglądarki. Oznacza to, że obsługa korespondencji będzie możliwa również na komputerach, a nie jak to miało miejsce wcześniej, wyłącznie na smartfonach.

Wiadomości

Jako użytkownik komputera oraz smartfona z logo nadgryzionego jabłka na obudowie niemal zapomniałem o braku synchronizacji SMS-ów pomiędzy komputerami i smartfonami z Androidem. W przypadku macOS oraz iOS wiadomości możemy odbierać i wysyłać z dowolnego urządzenia spiętego w ramach konta iCloud. To wygoda, której brak odczuwałem, korzystając wcześniej z Windowsa i Androida. Google najwyraźniej dostrzegło problem i postanowiło działać. Efekty są już w zasadzie widoczne.

Wiadomości SMS w przeglądarce

Jeśli korzystacie na codzień z Androida, z pewnością kojarzycie aplikację Wiadomości, za pomocą której odbieracie oraz wysyłacie SMS-y. Google postanowił udostępnić ją za pośrednictwem przeglądarki internetowej, tworząc tym samym coś na kształt synchronizacji.

W celu skorzystania z nowości należy udać się pod TEN adres oraz zeskanować widoczny kod QR smartfonem. To wszystko, przynajmniej w teorii. Okazuje się, że synchronizacja działa jedynie z aplikacją Wiadomości oznaczoną numeracją 3.3.043. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze rzeczonej aktualizacji, musicie uzbroić się w cierpliwość.

SMS-y w przeglądarce — potrzebne czy nie?

Jeśli spędzacie przed komputerem znaczną część dnia, rozwiązanie w postaci obsługi SMS-ów w przeglądarce będzie dla was zbawieniem. Oszczędność czasu, wygoda oraz mniejszy drenaż baterii smartfona to główne zalety rozwiązania.

Sam przywykłem już do takiego, a nie innego modelu obsługi SMS-ów, przez co na wiadomości na smartfonie odpisuję jedynie, w chwilach, w których nie mam pod ręką komputera. Czy tak będzie w waszym przypadku? Przekonajcie się.

Źródło: MSPoweruser, messeges.android

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....