You are here
Nadciąga Xiaomi Mi A2 artykuły News 

Nadciąga Xiaomi Mi A2

O Xiaomi Mi A2 mimo plotek było dotychczas cicho, jednak za sprawą informacji ujętej w jednym ze szwajcarskich sklepów internetowych, sprzęt przestaje kryć przed nami tajemnice. Bez zbędnego przedłużania, poznajmy wygląd oraz cechy urządzenia.

Xiaomi Mi a2

Xiaomi Mi A1 był, a w zasadzie dalej jest smartfonem bardzo udanym. Urządzenie to typowy średniak, w przypadku którego mamy do czynienia z dwoma nietypowymi cechami. Pierwszą jest niska cena, drugą przynależność do serii Android One. Większości z was z pewnością nie muszę tłumaczyć, czym jest linia Android One. Niemniej, nie każdy w jednakowym stopniu interesuje się technologią, dlatego też wyjaśniam — Android One to seria smartfonów powstała “pod okiem” Google. Urządzenia te cechuje czysty Android pozbawiony nakładek oraz bardzo solidne wsparcie w zakresie aktualizacji oprogramowania. Okazuje się, że Mi A2 również dołączy do rzeczonej serii.

Xiaomi Mi A2, czyli kolejne podejście do Android One

Urządzenie, jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, trafi na półki sklepowe w drugim tygodniu sierpnia. Za wersję podstawową z 32 GB pamięci flash przyjdzie zapłacić 250 euro, zaś wersja z 64 GB pamięci na dane użytkownika to wydatek 285 euro. Mówimy więc o kwotach około 1000–1200 złotych. Oczywiście podane liczby dotyczą rynku Szwajcarskiego. U nas w Polsce, sprzęt będzie kosztował zapewne drożej, ale nie spodziewałbym się ceny wyższej niż 1200–1400 złotych.

Xiaomi Mi A2 zostanie wyposażony w 5,99-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1080p, układ Qualcomm Snapdragon 660, 4 GB lub 6 GB RAM oraz 32 GB, lub 64 GB pamięci flash. Dochodzi do tego gniazdo microSD, podwójny aparat 20 i 12 Mpix (selfie 20 Mpix) oraz akumulator o pojemności 3 010 mAh wykorzystujący technologię Quick Charge 3.0.

Źródło: GSMArena

Related posts

Leave a Comment