can 750x300 1

Vaio atakuje … ceną

Nowy produkt od Vaio niebezpiecznie przypomina Surface 3 Pro, ale na rynku może mieć problemy z pobiciem urządzenia od Microsoftu. A wszystko przez niebotycznie wysoką cenę, którą za Z Canvas naliczyło sobie Vaio.

 
can 750x300 1
Decyzja o tym, że Sony sprzedało prawa do marki Vaio firmie Japan Industrial Partners podyktowana była zwykłą ekonomią. Wygląda na to, że mimo tego, iż Vaio nie należy już do giganta, ceny produktów zostaną na tym samym poziomie. Niestety, ale nie będzie on zbyt niski. Z taką polityką nie wróżymy dobrej sprzedaży.
Vaio Z Canvas będzie dostępny na początku tylko na rynku japońskim, a w USA pojawić ma się dopiero na jesieni. Urządzenie 2-w-1 nie oszałamia też parametrami, które w jakimś stopniu powinny równoważyć wysoką cenę, ale do tego niestety już się przyzwyczailiśmy. Z Canvas będzie miał ekran o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczość 2560×1704 px. Do zestawu dołączony zostanie również rysik, który ma wykrywać aż 1024 punktów nacisku, a także klawiatura (grubość 4,4 mm) i ergonomiczna podstawka.
 
can 750x300 2
Wewnątrz Z Canvas wspierane będzie przez procesor od Intela (Core i7-R770HQ z czterema rdzeniami po 2,2 GHz) oraz układ graficzny Iris Pro 5200. Sprzęt dostępny będzie w dwóch wariantach z pamięcią RAM. Jeden to 8 GB, a drugi aż 16. Pojemność dysk dla użytkownika również zależna będzie od wybranego wariantu. 256 GB lub 1 TB na SSD i możliwość rozszerzenia wartości o kartę microSD to dobry ruch ze strony Vaio. Dodajmy do tego łączność przez WiFi oraz Bluetooth 4.0, trzy porty USB 3.0, złącze Ethernet, HDMI, mini DisplayPort oraz minijacka, a otrzymujemy dość mocen urządzenie. Z Canvas ma jeszcze 8 megapikselowy aparat z tyłu oraz 2 megapikselowy od frontu.
Jeżeli spojrzymy na wnętrzności Vaio Z Canvas to wyglądają zadowalająco, ale zupełnie nie adekwatnie do zaproponowanej przez koncern ceny. Najtańsza wersja na rynku japońskim ma kosztować w przeliczeniu na złotówki siedem i pół tysiąca. Najdroższa ponad dwanaście. Porównując ceny z Surface 3 Pro, produkt od Vaio wygląda na diabelnie drogi. Oczywiście cena urządzenia na innych rynka może być tańsza, ale na pewno nie o tyle, by stanowić dla Microsoftu konkurencję. Vaio Z Canvas jest zdecydowanie za drogi.
Źródło: Hexus
Fot: jw., Vaio
__________________
Produkty od Vaio znajdziecie pod tym adresem, a od Microsoftu tutaj.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...