Word, Excel oraz PowerPoint Preview ląduje na smartfonach z Androidem

„Microsoft” zdecydował się udostępnić wszystkim posiadaczom systemu „Android” nowe wersje aplikacji wchodzących w skład pakietu „Office”. Należy zwrócić jednak uwagę, że wspomniane apki są na razie w wersji „preview”.

Każdy zainteresowany może pobrać wspomniane wydanie „Office for Android” bezpośrednio z oficjalnej strony pakietu na serwisie „Google+”. Aby otrzymać własną wersję, musimy się zarejestrować, a następnie wybrać opcję „Become a tester”. Teraz wystarczy chwilę poczekać na to, aż otrzymamy akceptację zgłoszenia i zostaniemy przekierowani do „Play Store”. Stąd już krótka droga do zainstalowania aplikacji na swoim urządzeniu.

Gigant z Remond zaleca, aby programy testować na telefonach wyposażonych w: system operacyjny „KitKat” lub nowszy oraz co najmniej 1 GB RAM. Aplikacja automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, a pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę użytkownik tuż po „odpaleniu” programu, to przeniesienie większości funkcji, jak też i opcji na dolną część ekranu. Użytkownicy kont w serwisach „OneDrive”, „Google Drive” oraz „Dropbox” docenią zapewne fakt, że „Office for Android” współpracuje z wymienionymi usługami. Oczywiście należy wziąć poprawkę na to, iż w wersji finalnej pakietu na „Androida” nastąpią pewne zmiany. Otrzymamy na przykład możliwość przeglądania oraz edytowania plików dla każdego użytkownika, jednak całkowity dostęp do wszystkich opcji zostanie zarezerwowany wyłącznie dla subskrybentów „Office 365”.

Zanim zaczniecie szukać wolnej przestrzeni dyskowej warto najpierw sprawdzić, czy nasz smartfon nie znajduje się na liście nieobsługiwanych urządzeń. Gdy zyskamy pewność, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takowego sprzętu, zapraszam pod poniższe adresy:

Doskonale wiemy, że na rynku dostępnych jest kilka dobrych alternatyw i ustalenie, które z nich są dla nas najodpowiedniejsze, to trudne wybory. Nikt jednak nie zrobi, tego za nas. Nadszedł czas decyzji, której firmy pakiet biurowy zainstalujesz na swoim telefonie.

Źródło: Softonet, Microsoft

_____________________________________________________

Desktopowe edycje pakietu biurowego koncernu „Microsoft” znajdziecie w naszym e-sklepie.

Polecam także odwiedzenie naszego fanpage’a na „Facebook’u”, gdzie zapoznacie się z równie ciekawymi informacjami oraz aktualnymi promocjami sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...