Venice – przyszły flagowiec BlackBerry

John Chen, szef BlackBerry zaprezentował na Mobile World Congress (MWC) telefon, który ma być nowym flagowcem jego koncernu. Venice trafi na sklepowe półki przypuszczalnie jesienią tego roku.


Wielu uczestników kongresu zaskoczyło to, że topowy model smartfona ma mieć wysuwaną fizyczną klawiaturę, co jest rozwiązaniem bardzo rzadko spotykanym w smartfonach, zwłaszcza najnowszych modelach. Być może jest to po prostu próba wyróżnienia się na tle ogółu, być może też specjaliści od marketingu w BlackBerry po prostu uznali, że mnóstwo ludzi porządnie sfrustrowanych problemami, jakie nastręcza używanie ekranu, rzeczywiście będzie skłonne wrócić do takiego „archaicznego” rozwiązania. Nazwa samego modelu nie jest jeszcze pewna, „Venice” to na razie „przydomek” funkcjonujący głównie na potrzeby wewnętrzne i te, jakie wiążą się z promocją w mediach i wśród zainteresowanych, potencjalnych klientów.

Smartfon ma mieć ekran o przekątnej 5,4 cala i rozdzielczości Quad HD. Prawdopodobnie będzie działać w oparciu o sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o częstotliwości 1,8 GHz i 3 GB pamięci RAM. Wiemy ponadto, że będzie posiadać 2 aparaty cyfrowe – tylny o rozdzielczości 18 megapikseli i przedni o rozdzielczości 5 megapikseli. Ekran Venice ma być zagięty z dwóch stron (podobnie prezentuje się np. dobrze znany Samsung Galaxy S6 Edge; jest kwestią gustu czy komuś się to podoba czy nie, ja osobiście fanem nie jestem). Co może zaskakiwać, w mediach mówi się o tym (nie jest to informacja potwierdzona ani też taka, którą można uważać za pewnik, niemniej wypływała w ostatnich tygodniach z różnych źródeł), że najnowszy flagowiec będzie działał w oparciu o Googlowskiego Androida, a nie system BlackBerry 10.

Źródło: Ubergizmo.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...