Verbatim T1 Store'n'Go Slide

Verbatim Store’n’Go 1TB – miej swoje dane zawsze przy sobie

Pracodawcy coraz częściej zatrudniają swoich podwładnych na zasadach mobilnych, łącząc pracę w domu z pracą w biurze. Szczególnie wśród przedstawicieli zawodów, którzy potrzebują dużej mocy obliczeniowej, przewożenie sprzętu do komfortowych czynności nie należy. Jednym z rozwiązań na to, aby wygodnie przenosić duże ilości danych, jest zaopatrzenie się w dysk przenośny. Urządzeniem, które idelanie się sprawdzi w tego typu zadaniach, jest „Store’n’Go Verbatim” II generacji.

Verbatim T1 Store'n'Go Slide

W przypadku, gdy dysponujemy znaczną ilością danych o wiele lepszym sposobem na ich magazynowanie jest użycie przenośnych dysków zamiast korzystania z tradycyjnych rozwiązań w postaci pendrive’ów czy przechowywania danych w chmurze. Dzięki prędkości obrotowej 5400 obrotów/sekundę i 8 MB pamięci buforowej, na dysku twardym poza dokumentami składować możemy także programy portable.

Jedną z największych obaw, które mają użytkownicy przy korzystaniu z dysku przenośnego do magazynowania danych, jest jego mniejsza wydajność w porównaniu do urządzeń SATA. Na szczęście problem ten rozwiązuje interfejs „USB 3.0”, w który firma „Verbatim” wyposażyła model „Store’n’Go”. Dziesięciokrotnie większa prędkość przesyłu danych względem USB 2.0 pozwala na pełne wykorzystanie jego możliwości sprzętowych. Za sprawą wstecznej kompatybilności sprzętowej dysk sprawdzi się również podczas pracy z macierzą dysponującą wyłącznie gniazdami „USB 2.0”.

Korzystanie z dysku przenośnego łączy się niestety z pewnymi zagrożeniami w postaci różnego rodzaju wirusów. Producent w trosce o konsumentów postanowił wyposażyć swój produkt w oprogramowanie „Nero BackUp Essentials”, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać kopie zapasowe zawartości dysku twardego, jednostki głównej lub dowolnych plików i uchronić się w ten sposób, przed straceniem cennych z naszego punktu widzenia danych.

Verbatim T1 Screen

Inną istotną rzeczą, szczególnie podczas pracy na urządzeniach potrzebujących do działania baterii jest oszczędność energii. Pomocne tutaj będzie kolejne oprogramowanie o nazwie „Green Buton”, które „uśpi” nasz dysk w sytuacji, kiedy z niego nie korzystamy.

Za polską dystrybucję przenośnego dysku „Verbatim Store’n’go” odpowiada firma „Impakt”. Sugerowana cena detaliczna modelu oferującego 1 TB przestrzeni na dane ustalona została na kwotę 285 zł.

Więcej szczegółów na temat modelu „Store’n’Go 1TB” znajdziecie, odwiedzając oficjalną stronę internetową firmy „Verbatim”.

Źródło: Verbatim.net.pl, Impakt.com.pl

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...