OperaMini750x300

Video Boost w Operze Mini lekiem na „tnące” filmiki

W najnowszej odsłonie mobilnej przeglądarki Opera Mini dla Androida wprowadzono niezwykle przydatną funkcję, która według producenta znacząco przyspieszy czas wczytywania materiałów wideo, redukując przy tym ilość pobieranych danych.

OperaMini750x300

Tytułowa przeglądarka jeszcze kilka lat temu należała do aplikacji typu „must have” – ceny pakietów internetowych były wysokie, zaś Wi-Fi spotykano głównie w biurach. To naturalnie zmuszało userów do szukania oszczędności, również tych transferowych. Tutaj idealnie sprawdzało się rozwiązanie oferowane przez Operę Mini, którego głównym zadaniem była kompresja danych. Z tego też powodu w moim smartfonie obok preinstalowanego programu do przeglądania sieci zawsze widniała ikonka wspomnianej przeglądarki.

Czasy się zmieniły. Usługi oferowane przez telekomy, szczególnie te dotyczące internetu mobilnego ewoluowały, co odzwierciedlało się spadkami ceny pakietów w cennikach. Dodatkowo wzrost popularności Chrome oraz naprawdę sprawna synchronizacja oferowana przez tę przeglądarkę skutkowały odstawieniem Opery na drugi plan. Czynnikiem ostatecznym, który poskutkował u mnie odinstalowaniem aplikacji z urządzenia było wprowadzanie przez Google własnego algorytmu  „oszczędzającego dane”. Cóż, działał i działa on nad wyraz sprawnie, choć ma pewne braki – jakie? Choćby to, że nie kompresuje wideo w sposób, który pozwoliłby na wygodne użytkowanie w „trudnych warunkach sieciowych”. Niestety, nawet konkurencja nie oferowała podobnego rozwiązania. Do wczoraj…

Ostatnia aktualizacja przeglądarki Opera Mini wprowadziła opcję Video Boost, dzięki której nie zobaczymy już animacji buforowania wideo, nawet w przypadku znacznego spadku prędkości internetu. Dodatkowym bonusem będzie znaczna oszczędność transferu danych.

http://www.youtube.com/watch?v=e-cRBccu0WI

Nie wiem jak wy, ale ja to kupuje. Pomimo mojego przywiązania… no dobrze – zafascynowana ekostemem Google, a co za tym idzie również przeglądarką Chrome, ponownie zainstaluje Operę Mini na swoim głównym smartfonie. Dam jej szansę, choćby jako drugiej przeglądarce, a nóż zagości w moich aplikacjach na dłużej. Kto wie.

Źródło: PhoneArena, YouTube, Opera.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...