NexusHTC750x300

HTC będzie producentem trzech kolejnych Nexusów? Na to wygląda…

Początkowo były to tylko plotki, które szybko przerodziły się w nieoficjalne informacje potwierdzane przez zaufane źródła. Teraz za sprawą doniesień redakcji My Driver Google sprawa jest już prawie pewna – kolejnym producentem odpowiedzialnym za współtworzenie urządzeń z linii Nexus będzie, nie kto inny, jak HTC.

NexusHTC750x300

Nexusy, urządzenie referencyjne Google, wyposażone w czyściutki system Android są idealnym przykładem tego, jak powinien wyglądać i zachowywać się sprzęt z zielonym robotem. Do współpracy przy tworzeniu ów smartfonów (w późniejszym czasie również tabletów) zapraszano gigantów takich jak HTC, Samsung, LG, Asus, a ostatnio Huawei. Był to i właściwie dalej jest swego rodzaju zaszczyt, gdyż za wspomnianym wyróżnieniem szedł znaczny wzrost popularności danego producenta. W ubiegłym roku Google „dało szansę” wzrastającej gwieździe, czyli Chińskiemu Huawei – chyba nie muszę mówić, że firma w ostatnim czasie notuje same sukcesy?

Reasumując – bycie producentem Nexusa poprawia sytuację rynkową danego producenta, bezsprzecznie. Czyżby właśnie dlatego kolejne urządzenie referencyjne miało wyjść spod skrzydeł kiepsko przędącego HTC? Wydaje się, że Google stara się w ten sposób ratować kiepską sytuację koncernu. Sentyment do pierwszego „współtwórcy” Nexusów? Możliwe, ale nie to tutaj zaskakuje.

Najciekawsze w doniesieniu jest to, iż firmy podpisały już stosowną umowę. Mało tego – została ona zawarta na okres trzech kolejnych lat, co pozwala sądzić, iż Tajwańczycy zajmą się produkcją Google Phona nie tylko w tym roku.

Należy wziąć pod uwagę to, że w dalszym ciągu mówimy o niepotwierdzonych informacjach, wysoce prawdopodobnych, ale jednak niebędących oficjalnym stanowiskiem zainteresowanych podmiotów. Do czasu premiery tegorocznego urządzenia referencyjnego z Androidem niczego nie możemy być pewni, choć przyznam, że dla mnie, jako fana marki, wizja Nexusa sygnowanego logiem HTC wydaje się kusząca.

Źródło: Pocketnow.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...