You are here
HTC będzie producentem trzech kolejnych Nexusów? Na to wygląda… News 

HTC będzie producentem trzech kolejnych Nexusów? Na to wygląda…

Początkowo były to tylko plotki, które szybko przerodziły się w nieoficjalne informacje potwierdzane przez zaufane źródła. Teraz za sprawą doniesień redakcji My Driver Google sprawa jest już prawie pewna – kolejnym producentem odpowiedzialnym za współtworzenie urządzeń z linii Nexus będzie, nie kto inny, jak HTC.

NexusHTC750x300

Nexusy, urządzenie referencyjne Google, wyposażone w czyściutki system Android są idealnym przykładem tego, jak powinien wyglądać i zachowywać się sprzęt z zielonym robotem. Do współpracy przy tworzeniu ów smartfonów (w późniejszym czasie również tabletów) zapraszano gigantów takich jak HTC, Samsung, LG, Asus, a ostatnio Huawei. Był to i właściwie dalej jest swego rodzaju zaszczyt, gdyż za wspomnianym wyróżnieniem szedł znaczny wzrost popularności danego producenta. W ubiegłym roku Google „dało szansę” wzrastającej gwieździe, czyli Chińskiemu Huawei – chyba nie muszę mówić, że firma w ostatnim czasie notuje same sukcesy?

Reasumując – bycie producentem Nexusa poprawia sytuację rynkową danego producenta, bezsprzecznie. Czyżby właśnie dlatego kolejne urządzenie referencyjne miało wyjść spod skrzydeł kiepsko przędącego HTC? Wydaje się, że Google stara się w ten sposób ratować kiepską sytuację koncernu. Sentyment do pierwszego „współtwórcy” Nexusów? Możliwe, ale nie to tutaj zaskakuje.

Najciekawsze w doniesieniu jest to, iż firmy podpisały już stosowną umowę. Mało tego – została ona zawarta na okres trzech kolejnych lat, co pozwala sądzić, iż Tajwańczycy zajmą się produkcją Google Phona nie tylko w tym roku.

Należy wziąć pod uwagę to, że w dalszym ciągu mówimy o niepotwierdzonych informacjach, wysoce prawdopodobnych, ale jednak niebędących oficjalnym stanowiskiem zainteresowanych podmiotów. Do czasu premiery tegorocznego urządzenia referencyjnego z Androidem niczego nie możemy być pewni, choć przyznam, że dla mnie, jako fana marki, wizja Nexusa sygnowanego logiem HTC wydaje się kusząca.

Źródło: Pocketnow.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment