Vivo XPlay 5 i 6GB RAM

Szybkość, z jaką smartfony zyskują coraz to lepsze specyfikacje, zaczyna powoli nas przerażać. Wizja, że za kilka lat (miesięcy) ich wydajność prześcignie tę znaną z konsoli, staje się realna. Krok ku temu zrobi Vivo XPlay 5 ze swoim mocarnym sprzętem.

vivo 750x300 1

Nie specjalnie dziwi nas, że najmocniejszy smartfon, który pojawi się na rynku, pochodzi od chińskiego producenta. Vivo postanowiło wyprzedzić konkurencję i gdy wszyscy zastanawiali się, który telefon będzie tym pierwszym ze Snapdragonem 820 na pokładzie, oni dołożyli do puli coś więcej.

O ile Qualcomm Snapdragon 820 będzie hulał już w przynajmniej kilku sprzętach (Meizu Mi 5, Galaxy S7 w wersji na amerykański rynek czy HP EliteX3), to zwiększanie ilości pamięci RAM wydawało się póki co nieuzasadnione. Widać Vivo sądzi inaczej i do potężnego procesora dołącza dodatkowe gigabajty, a na pokładzie XPlay 5 znajdziemy ich aż 6. Tak, 6 GB RAM w smartfonie. Czy to jest w ogóle potrzebne?

vivo 750x300 2

O samym Vivo XPlay 5 wiadomo niewiele, ale zamiast dodatkowej pamięci, chętnie w tym miejscu zobaczylibyśmy lepszą pamięć flash. Oczywiście, na tego typu przyjemności przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W sieci pojawiły się także pierwsze rendery przedstawiające wygląd urządzenia, choć czy są one prawdziwe, trzeba będzie jeszcze moment poczekać. XPlay 5 ma zostać zaprezentowane oficjalnie dopiero 1 marca.

Jeżeli rendery oddają rzeczywistość, to dostaniemy smartfona (phableta?) z zakrzywionym z obu stron ekranem. Dość odważna decyzja, ale widać Vivo stara się ściągnąć do siebie użytkowników konkurencji. Na grafikach sprzęt wygląda zgrabnie, ale z ostateczną oceną poczekamy do premiery. Wiadomo również, że XPlay 5 dostanie Hi-Fi 3.0. Przed zaplanowanym na 1 marca wydarzeniem, producent pewnie ujawni jeszcze kilka szczegółów, ale naszą uwagę już przykuł.

Źródło: GSMArena
Fot: jw., Weibo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...