vivo 750x300 1

Vivo XPlay 5 i 6GB RAM

Szybkość, z jaką smartfony zyskują coraz to lepsze specyfikacje, zaczyna powoli nas przerażać. Wizja, że za kilka lat (miesięcy) ich wydajność prześcignie tę znaną z konsoli, staje się realna. Krok ku temu zrobi Vivo XPlay 5 ze swoim mocarnym sprzętem.

vivo 750x300 1

Nie specjalnie dziwi nas, że najmocniejszy smartfon, który pojawi się na rynku, pochodzi od chińskiego producenta. Vivo postanowiło wyprzedzić konkurencję i gdy wszyscy zastanawiali się, który telefon będzie tym pierwszym ze Snapdragonem 820 na pokładzie, oni dołożyli do puli coś więcej.

O ile Qualcomm Snapdragon 820 będzie hulał już w przynajmniej kilku sprzętach (Meizu Mi 5, Galaxy S7 w wersji na amerykański rynek czy HP EliteX3), to zwiększanie ilości pamięci RAM wydawało się póki co nieuzasadnione. Widać Vivo sądzi inaczej i do potężnego procesora dołącza dodatkowe gigabajty, a na pokładzie XPlay 5 znajdziemy ich aż 6. Tak, 6 GB RAM w smartfonie. Czy to jest w ogóle potrzebne?

vivo 750x300 2

O samym Vivo XPlay 5 wiadomo niewiele, ale zamiast dodatkowej pamięci, chętnie w tym miejscu zobaczylibyśmy lepszą pamięć flash. Oczywiście, na tego typu przyjemności przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W sieci pojawiły się także pierwsze rendery przedstawiające wygląd urządzenia, choć czy są one prawdziwe, trzeba będzie jeszcze moment poczekać. XPlay 5 ma zostać zaprezentowane oficjalnie dopiero 1 marca.

Jeżeli rendery oddają rzeczywistość, to dostaniemy smartfona (phableta?) z zakrzywionym z obu stron ekranem. Dość odważna decyzja, ale widać Vivo stara się ściągnąć do siebie użytkowników konkurencji. Na grafikach sprzęt wygląda zgrabnie, ale z ostateczną oceną poczekamy do premiery. Wiadomo również, że XPlay 5 dostanie Hi-Fi 3.0. Przed zaplanowanym na 1 marca wydarzeniem, producent pewnie ujawni jeszcze kilka szczegółów, ale naszą uwagę już przykuł.

Źródło: GSMArena
Fot: jw., Weibo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...