Volkswageny podatne na atak hakerów

Miliony Volkswagenów wyprodukowanych po 1995 roku mogą stać się łatwym łupem hakerów. Takiego odkrycia dokonali badacze z Uniwersytetu Birmingham i niemieckiej firmy Kasper & Oswald. Zagrożone są też niektóre modele Audi, Seata i Skody.

 

keys-233368 640

Odkryto, że mechanizm działania pilotów samochodowych zawiera poważną słabość, którą mogą wykorzystać hakerzy. Potencjalni złodzieje są w stanie przechwycić wysyłany przez nie sygnał, wykorzystując do tego celu domowej roboty radio. Wadę posiadają przede wszystkim samochody Volkswagena wyprodukowane między 1995 a 2016 rokiem. Za odkrycie odpowiadają badacze z Uniwersytetu Birmingham i firmy Kasper & Oswald. W opracowanym przez nich dokumencie przedstawione zostały dwa rodzaje ataków, którymi mogą posłużyć się hakerzy. Zabezpieczenia zastosowane w pilotach nie uodparniają ich na działanie tak zwanej: „odwrotnej inżynierii”. Za jej pomocą możliwe jest opracowanie urządzenia dającego dostęp do większości Volkswagenów i niektórych modeli Audi, Seata i Skody. Spać spokojnie mogą natomiast właściciele najnowszych generacji Golfa, Tiguana, Tourana i Passata.

Z artykułu opublikowanego przez BBC wynika, że badacze poinformowali o swoich odkryciach Volkswagena już w listopadzie 2015 roku. Od tamtej pory trwają rozmowy mające na celu wyeliminowanie problemu. Na obecną chwilę największe trudności sprawia producentowi usunięcie wady z samochodów, które są już obecne na ulicach. Może się to wiązać nawet z wymianą modułów sterujących we wszystkich istniejących pojazdach. 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...