You are here
VRidge od RiftCat dla miłośników VR News 

VRidge od RiftCat dla miłośników VR

Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna, o czym świadczy wzrost produkcji VR. Dotychczas kojarzyły się one jednak z drogą rozrywką, ale dzięki oprogramowaniu VRidge od RiftCat, polskich twórców globalnego marketplace dla gier VR, może się to zmienić.  

RiftCat ogłosił limitowane betatesty oprogramowania VRidge. Umożliwi ono granie w wysokobudżetowe produkcje VR także na tańszych urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Dotąd zbyt mała moc obliczeniowa smartfonów na to nie pozwalała.

Produkcje tworzone na urządzenia wirtualnej rzeczywistości charakteryzują się wysokiej jakości grafiką, przez co wymagają dużej mocy obliczeniowej komputerów. Do tej pory jedynie drogie hełmy VR, jak Oculus Rift czy HTC Vive, mogły w pełni wykorzystywać te zasoby, jednak ich cena wynosząca od 600 do 1000 dolarów była zaporowa i sprzętem mogli się cieszyć nieliczni użytkownicy. Sytuację tę ma zmienić oprogramowanie VRidge, dzięki któremu nawet rozbudowane gry, takie jak np. EVE: Valkirie, będą w pełni kompatybilne także z tańszymi urządzeniami VR, jak np. Google Cardboard, które można kupić już za 10 dolarów. VRidge działa następująco: cały proces działa w oparciu o sieć WiFi, a samo oprogramowanie wykorzystuje zasoby komputera, przesyłając obraz do telefonu użytkownika oraz wysyłając informacje o obrotach głowy do PC.

VRidge w pełni symuluje hełm Oculus Rift. Każdy ruch głowy użytkownika jest dokładnie odwzorowany i nie występuje problem występujący w podobnych produktach, w których obroty głowy odpowiadają kursorowi myszy. Zaawansowane gry, w których wykorzystano mysz i klawiaturę do poruszania ciałem, mają ten problem, że system łączący ruch głowy i kursora nie wykorzystuje pełnego potencjału gier VR.

Podczas limitowanych betatestów będzie można bezpłatnie przetestować działanie VRidge. Po zakończeniu testów pełny dostęp do oprogramowania będzie można wykupić za jednorazową opłatą 9,99 dolarów.

Oto co należy zrobić, by dołączyć do grona betatesterów:

  • wejść na stronę https://riftcat.com/vridge i nacisnąć “Join Beta”, oraz pobrać klienta RiftCat, niezbędnego do działania VRidge,

  • zainstalować oprogramowanie i zalogować się do RiftCat Marketplace,

  • po uruchomieniu RiftCat Marketplace, użytkownik zostanie przeniesiony do ekranu łączenia się z telefonem. W tym momencie należy pobrać mobilną aplikację, niezbędną do działania VRidge,

  • kiedy smartfon będzie gotowy (na ekranie pojawi się stosowny komunikat), należy go włożyć do hełmu VR (np. Cardboard),

  • komputer zostanie sparowany z telefonem, a oprogramowanie VRidge będzie gotowe do działania.

Platforma RiftCat to pierwsza platforma z grami VR na świecie. Wszyscy chętnie mają dostęp do stale powiększającej się biblioteki produkcji przeznaczonych do hełmów wirtualnej rzeczywistości. VRidge obsługuje gry znajdujące się w RiftCat Marketplace, ale użytkownik może też wskazać plik .exe z grą z dowolnej lokalizacji na komputerze.

http://www.youtube.com/watch?v=9slTcsF3pTE

Więcej informacji o RiftCat oraz VRidge można znaleźć tutaj.

 
Źródło: RiftCat

____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Related posts

One thought on “VRidge od RiftCat dla miłośników VR

  1. […] wirtualna rzeczywistość nie jest u nas bardzo popularna. Może się to zmienić za sprawą VRidge, dzięki któremu zagramy w wysokobudżetowe produkcje także na tańszych urządzeniach wirtualnej […]

Leave a Comment