You are here
Nastolatek wygrywa zawody dronów i inkasuje ćwierć miliona dolarów News 

Nastolatek wygrywa zawody dronów i inkasuje ćwierć miliona dolarów

Pamiętacie jak mama mówiła wam, że nie wolno siedzieć tyle przed komputerem bo popsujecie sobie oczy, a i tak z tego żadnego pożytku nie będzie? Zapewne w podobnym tonie musiała mówić matka do Luke’a Bannistera, gdy ten trenował latanie dronem.

dronprix 750x300 1

Wprawdzie nie wiemy czy Luke ćwiczył za przyzwoleniem swoich rodziców, ale wiedząc dziś, do czego zaprowadziło go latanie dronem, jesteśmy pewni, że są oni teraz wyjątkowo szczęśliwi. Dlaczego? Ponieważ Luke Bannister wygrał w weekend zawody w lataniu dronami, a jego konto zasiliło 250 tysięcy dolarów.

Trzeba przyznać, że kwota, którą zainkasował chłopak robi wrażenie. Szczególnie, gdy uświadomimy sobie, że ma on zaledwie 15 lat. World Drone Prix odbyły się w Dubaju i jak przystało na miasto słynące z luksów, zawody również nie były klasyczne. Tory przeszkód wyglądały ja żywcem przeniesione z gry WipEuot, a ekipy biorące udział w rozgrywce poruszały się po terenie ubrane jak na wyścigach samochodowych. Drużyn, które rywalizowały ze sobą o główną nagrodę było aż 150 i nie ma w tym zainteresowaniu nic dziwnego. Pula nagród wynosiła aż milion dolarów.

http://www.youtube.com/watch?v=bIrIvKGSFVU

World Drone Prix zebrały na swojej widowni pokaźną liczbę fanów, którzy z zapartym tchem obserwowali poczynania ekip. Było na co popatrzeć, bo sam tor przygotowany do zmagań wyglądał przepięknie, szczególnie w nocy. Przed uczestnikami stało jednak niełatwe zadanie. Obserwowali oni swojego drona nie z boku, ale przez specjalne gogle, które przekazywały obraz z kamery umieszczonej na urządzeniu. Można więc powiedzieć, że czuli się jak prawdziwi piloci. Podobne gogle można było również zauważyć na twarzach widowni, a to oznaczałoby, że zawody przeniesiono na wyższy poziom. Obserwatorzy mogli poczuć się jak uczestnicy, ale to akurat nas nie dziwi. W Dubaju przepych i szatanie pieniędzmi stoi na porządku dziennym, więc World Drone Prix nie mogły wyglądać inaczej.

Być może zawody na takim poziomie kiedyś zawitają do Polski, choć nie spodziewamy się, żeby nastąpiło to w ciągu najbliższych kilki lat. A już na pewno nie z takim przepychem jaki miał miejsce w Dubaju.

Źródło: Engagdet

Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment