W Brazylii, żeby stać się posiadaczem nowej konsoli Sony, trzeba być obrzydliwie bogatym

Wiecznie narzekamy na ceny produktów w Polsce, wiec tym razem pocieszyć się możemy faktem, że Brazylijczycy za PlayStation 4, będą musieli wyłożyć 5640 złotych.

PlayStation Brazil ogłosiło oficjalne ceny nowej konsoli Sony. Za PS 4, w tym słonecznym kraju, będziemy musieli zapłacić 3.999 reali, czyli po przeliczeniu na dolary daje nam to kwotę 1850$, a w naszej walucie ok 5640 zł. Prawdziwa okazja, powiecie? Winne temu, są oczywiście podatki i koszta generowane przez import urządzeń, które stanowią 60-70% wysokości ceny. Ceny za gry na tę platformę kształtować się mają z kolei na poziomie 179 reali, wiec około 82 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie 250 zł.

Analogicznie przedstawia się sytuacja z konsolą Microsoftu. Za jeden egzemplarz zapłacimy 220 reali (1000$/3100zł).

Po części za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest brazylijski rynek konsol, który dopiero raczkuje. Oficjalny debiut PS2 miał miejsce w 2009 roku, a PlayStation 3 wystartowało 9 miesięcy później – ceny obu konsol, także były zaporowe.

Zatem mamy powód do radości, bo u nas za konsolę Sony zapłacimy około 1800 zł. Natomiast właścicielami XONE staniemy się za jedyne 2000 „złociszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...