Czy Sony zdoła ocenzurować nagą scenę pod prysznicem z Ellen Page?

Sony nie udała się sztuka ocenzurowania Quantic Dreams, więc próbuje drugiego podejścia.

Ciekawego odkrycia dokonano podczas grania, w Beyond: Two Souls na konsolach testowych. Otóż w scenie, w której Ellen Page bierze prysznic można ją ujrzeć w „stroju Ewy”, a dodatkowo robić zbliżenia kamery na miejsca, które w rynkowej wersji ukryto przed wzrokiem gracza. Nas, ta sensacyjna wiadomość ominęła i dobrze, bo ten, kto opublikował zdjęcia nagiej Ellen, może się spodziewać oficjalnego pisma od Sony z żądaniem usunięcia materiałów z główną bohaterką Beyond: Two Souls.

Tłumaczenia japońskiego koncernu wydają się mętne. Po pierwsze zastanawiający jest fakt, że firma ucieka się do kłamstwa, uważając, że zdjęcia wyciekły z nielegalnie przerobionej konsoli – prawda jest taka, że była to konsola testowa. Po drugie, samo Sony wyjawiło, że nagie ciało, widoczne na zdjęciach zostało wygenerowane komputerowo i nie należy do kanadyjskiej aktorki. I wreszcie po trzecie, skoro w grze, sceny pod prysznicem zostały skadrowane tak, że praktycznie nic nie widać, to w takim, razie po co Quantic Dream przygotowało model aktorki z anatomicznymi szczegółami i czemu nie wycieli trybu swobodnej kamery? Doprawdy nie spodziewali się, że ktoś może odkryć, tę funkcję?

http://www.youtube.com/watch?v=MYtiiK_Iyjc

Największym poszkodowanym, w całej sprawie okazała się sama Ellen Page. Ostatnio głośno było z wykorzystaniem jej wizerunku, bez zgody zainteresowanej, w produkcji wideo – The Last of Us. Teraz z kolei zastanawiający może być fakt, dlaczego Quantic Dream przygotowało jej cyfrowy model z tak zadziwiającymi detalami. Jedynym winnym jest tutaj Sony, które przez zaniedbanie swoich obowiązków naraziło na upokorzenie aktorkę. Próba naprawienia sytuacji poprzez zastraszanie mediów pozwami jest wyłącznie „zasłoną dymną” albo kolejnym zabiegiem marketingowym Sony i wydawcy gry.

 Źródło: 1, 2.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...