W HoloLens drzemie więcej możliwości niż myślisz

Pokaz możliwości gogli giganta z Redmond mogliśmy podziwiać na minionych targach „E3”. Potencjał, który drzemie w urządzeniu, jest jednak znacznie większy niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Z prezentację możliwości urządzenia od „Microsoftu” mieliśmy okazję zapoznać się podczas minionych targów „E3”. Na uczestnikach konferencji spore wrażenie zrobiła rozgrywka w „Minecrafta”. Należy jednak pamiętać, że potencjał „HoloLens” nie ogranicza się wyłącznie do branży rozrywkowej. Firma z Redmond we współpracy z „Case Western Reserve University” opublikowała materiał, na którym możemy zaobserwować inne zastosowania wspomnianej technologii. W materiale wideo widzimy jak urządzenie radzi sobie w nauczaniu anatomii oraz rozwiazywaniu medycznych problemów:

http://www.youtube.com/watch?v=SKpKlh1-en0

Dzięki wykorzystaniu hologramów studenci będą mogli lepiej poznać budowę ludzkiego ciała. Angażując dodatkowo rzeczywistość rozszerzoną, można uczyć się szybciej oraz bardziej efektywnie. Za pomocą odpowiednich gestów możemy przybliżać oraz dowolnie obracać poszczególne narządy, które są realistycznie odwzorowane. Możemy dokładnie przyjrzeć się poszczególnym mięśniom, z jakich zbudowane jest ludzkie ciało lub jeśli zechcemy, samemu szkieletowi, gdyż nie tylko możemy zapoznać się z narządami, ale także każdą kością, którą skrywa nasz organizm. Urządzenie przyda się nie tylko samym studentom, może się okazać pomocne także lekarzom.

Zastosowanie okularów w medycynie to tylko ułamek tego, gdzie „HoloLens” mogą się sprawdzić. Choć „Microsoft” w dużym stopniu skupi się na rozrywce, to sprzęt da się wykorzystać w różnych dziedzinach nauki.

Źródło: YouTube

_____________________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...